Güvenlik İçin Etkin Çözümler

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte yaşam içerisine dahil olan pek çok yaşam kolaylaştırıcı ürün, güvenlik sistemlerinde de kendisini göstermektedir. Bu doğrultuda; global yaşamın yaygınlık kazanmasıyla birlikte birbirinden farklı pek çok sektör de iş yaşamında kendisini göstermeye başlamıştır. Teknolojiyle birleşen ve teknolojiden yararlanan söz konusu işletme ve firmalar, güvenlik başta olmak üzere, pek çok işletme ihtiyacını çok daha etkin olarak kullanabilmektedir.

Parmak İzli Takip Sistemleri Nelerdir?

Geniş bir kullanım ağına sahip olan personel takip sistemleri; ofislerde, okullarda, dershanelerde, iş yerlerinde, otellerde ve yurtlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Pratik geçişlerin ve personel takiplerinin de sağlayıcısı olan parmak izli takip sistemleriaracılığı ile zaman kayıplarına uğramadan sağlıklı kontroller gerçekleştirilebilmektedir.

Bunlarla birlikte; iş yerlerinde ya da okullarda personel ya da öğrenci harici kimselerin geçişlerini çok daha güvenle takip edebilmekte olan seçkin sistemler, hızlı ve kolay kullanımları ile de yaşam kolaylaştırıcı özellikler taşımaktadır. Perkotek sayesinde teknolojinin ışığında olan parmak izli takip sistemleri, güvenlik önlemlerinde de beklentileri sorunsuzca karşılayabilmektedir.

Netice itibariyle; geniş bir kullanım alanına sahip olmakta olan seçkin ürünler ile çok daha güvenli çalışma faaliyetlerinin yanı sıra, çok daha hızlı personel takipleri de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca; personel takibi ile birlikte, personel kontrolleri için de oldukça etken olan seçkin sistemler aracılığı ile iş yeri güvenliği kolaylıkla tek bir ürün ile sağlanabilmektedir.

Parmak İzi Okuyucu Fiyatları

Teknolojinin her geçen gün daha etkileyici bir hale gelmesinin en güzel örneklerinden birisi parmak izi okuyucuları. Dünya üzerinde yaşamını sürdüren kişilerin parmak izleri, diğer insanların parmak izleri ile aynı değil. Bu da kişilere inanılmaz düzeyde bir güvenlik seviyesini yakalama imkanı sundu. Hal böyle olunca da birçok cihaza parmak izi okuyucuları konuldu ve kişiler bu cihazları rahatlıkla kullanmaya başladı. Ancak teknoloji seviyesi yükseldiğinde parmak izi okuyucu genel olarak ödenen ücretler de yükseldiği için kişiler parmak izi okuyucu fiyatları hakkında karamsar düşünmeye başladılar. Ancak maddi açıdan da bu cihazlar sundukları teknoloji kadar büyük avantajlar sunuyor.

Genel olarak bu cihazların üretimleri Avrupa ya da Amerika merkezli olduğu için satışları da dolar üzerinden yapılıyor. Günümüzde ortalama parmak izi okuyucu fiyatları,50 dolar ile 1000 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Arada bu derecede bir fiyat farkı olmasının sebebi ise bu cihazların sahip oldukları hassasiyet. Bazı cihazların parmak izi okuyucu fiyatı hassasiyet seviyeleri yeterli düzeylerde olmayabiliyor. Böyle olunca da cihazlar bazı parmak izlerinin aynı olduklarını söyleyebiliyorlar. Ancak yüksek seviyede bir hassasiyeti olan parmak izi okuyucularında iki farklı kişinin parmak iziyle onay alması mümkün olmuyor. Çözünürlük özelliklerinin yanı sıra görüntüleyici kalitesi ve işlem seçenekleri de parmak izi okuyucu fiyatlarıüzerinde oldukça etkili.

Kurumlara personel takibi konusunda büyük kolaylıklar sağlayan Perkotek, günümüzde gelişmiş birçok şirket tarafından kullanılmaktadır. Çünkü bir şirket için personel takibi kurumdaki çalışma disiplinini oluşturmak için en önemli unsurdur. Personellerinin disiplinli bir şekilde çalışması da şirkete daha çok kazanç, güç ve piyasada iyi bir yer edinmesini sağlar.

Günümüzde kullanılan parmak izi okuyucuları genelde apartmanlarımızın ve evlerimizin girişinde bulunuyor. Eve girerken kişilerin bir anahtar parmak izi okuyucu fiyatları kullanmasına gerek kalmadan rahatlıkla parmak izi okuyucuya parmaklarını koyarak kapının açılmasını sağlıyorlar. Doğal olarak evlerde birden çok kişi yaşadığı için birden çok parmak izini kayıt edebilen cihazlar gerekiyor. Parmak izi okuyuculardaki bu kişi kapasitesi de parmak izi okuyucu fiyatları için oldukça önemli. Bunun dışında olumsuz şartlara dayanımları, parmak izini okuma hızı, ekran boyutları, fotoğraf çekme özelliği gibi birçok farklı özelliği bu cihazların fiyatlarını değiştirebiliyor. Ancak kişiler söz konusu durum güvenlik olduğunda bu ücretleri vermekten kaçınmıyorlar. Çünkü olası bir güvenlik ihmali söz konusu olunca çok daha yüksek meblağlarda kayıplar yaşanabilir. Bu sebeple bu tarz olaylar yaşanmadan önlemini almak her zaman çok daha iyi bir seçenek.

Personel takip sistemi perkotek, kurumların personel takiplerini yapmak için kullandıkları en gözde takip sistemidir. Kullanımı kolay, anlaşılır ve pratik olan bu takip sistemi firmalara birçok kolaylık sağlar. Personellerinin bütün bilgilerini veritabanı dediğimiz bilgi deposunda tutarak ve istenildiğinde bu bilgileri işleyerek personeliniz giriş çıkış saatlerine, iş performansına, devamsızlık süresine kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Birden fazla vardiya ile çalışan bir firmaysanız bu vardiyaları kolay bir şekilde düzenlemenizi ve takip etmenizi de sağlar.  Kurumlara personel takibi konusunda büyük kolaylıklar sağlayan Perkotek, günümüzde gelişmiş birçok şirket tarafından kullanılmaktadır. Çünkü bir şirket için personel takibi kurumdaki çalışma disiplinini oluşturmak için en önemli unsurdur. Personellerinin disiplinli bir şekilde çalışması da şirkete daha çok kazanç, güç ve piyasada iyi bir yer edinmesini sağlar.

Son Haberler