‘Güzellikleriyle Adapazarı’ konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Güzellikleriyle Adapazarı” konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu iş birliği ile düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışmasında en iyi 3 fotoğraf seçici kurul tarafından ödüle layık görüldü. Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızı çok seviyoruz. Yarışmamıza katılan tüm sanatseverleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

17 Şehirden Katılım Sağlandı

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışmasına Sakarya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, İzmir, Düzce, Trabzon, Tokat, Mersin, Konya, Kahramanmaraş, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Bartın ve Aydın olmak üzere 17 ilden 143 yarışmacı 680 adet fotoğrafla katıldı.

Güzellikleriyle Adapazarı’nı Anlattılar

Seçici kurul tarafından 26 Şubat 2024 günü yapılan jüri toplantısı neticesinde Abdurrahman Çetin birinciliği elde ederken, Serkan Özkan ikincilik, Hasan Zer ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Yarışmada Adapazarı ilçe sınırları içindeki yaşam görüntülerinden oluşan; her türlü kültürel etkinlik, tören, mimari değerler, yemek, alışveriş, imalat, el işleri ve el emeğinden oluşan görseller değerlendirildi. Yarışma sonucunda 3 farklı fotoğraf da mansiyon ödülüne layık görülürken 30 fotoğraf sergilenmeye hak kazandı.

Mansiyon ve Sergileme

Emir Tetik, Eren Erenbilge ve Mehmet Subaşı’nın mansiyon ödüllerine layık görüldüğü yarışmada Abdurrahman Çetin, Ahmet Turan Kural (2 fotoğraf), Alev Ünal, Bahar Saner,        Cengizhan Türkoğlu (2 fotoğraf), Deniz Kalaycı, Eren Erenbilge, Gürsel Egemen Ergin, Hakkı Akova, Hasan İçel (2 fotoğraf),  Hasan Zer, Hidayet Okutan (2 fotoğraf), Hüseyin Can, İlhan Bayrak, Mehmet Subaşı, Mustafa Yiğit, Onur Orhan, Orhan Akça, Orhan Bektaş (2 fotoğraf), Sebahattin Özveren, Serkan Özkan (2 fotoğraf), Tayip Başak, Uğur Çimen, Volkan Karagülleoğlu sergileme ödülüne layık görüldü.

Başkan Işıksu’dan Tebrik

Fotoğraf yarışmasına katılan isimleri tebrik eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Adapazar’mızı çok seviyoruz. Kültür ve medeniyet tasavvuruna sahip çıkan, bu değerleri koruyup gelecek kuşaklara taşıyan projeler yürütmek anlayışıyla 2019-2024 çalışma dönemimizde, AKS-Adapazarı Kültür Sanat çalışmalarını artırarak şehir insanının kültür sanat programları ile tiyatro, sergi, konser, konferans, söyleşi vb. tüm programlara kolay ulaşabilmesini ve faydalanmasını sağladık. Geleneksel olarak düzenlediğimiz ulusal fotoğraf yarışmamıza katılan tüm sanatseverleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ödül ve Sergilemeye Hak Kazanan İsimler ise şöyle:

 

Derecesi

Adı Soyadı

Eser Adı

Yarışma Birincisi

Abdurrahman Çetin

Kent Park

Yarışma İkincisi

Serkan Özkan

Poyrazlar

Yarışma Üçüncüsü

Hasan Zer

Hedef

1.     Mansiyon

Emir Etik

Çizgiler ve An

2.     Mansiyon

Eren Erenbilge

Sakarya Köprüsü

3.     Mansiyon

Mehmet Subaşı

Süpürge imalatı

Sergileme

Abdurrahman Çetin

Bisiklet

Sergileme

Ahmet Turan Kural

Orhan Camii,

Yağmur Sonrası

Sergileme

Alev Ünal

Tozlu Camii

Sergileme

Bahar Saner

Sessizlik

Sergileme

Cengizhan Türkoğlu

Şeyh Edebali Camii,

Harman Zamanı

Sergileme

Deniz Kalaycı

Nesilden Nesile

Sergileme

Eren Erenbilge

Kentparkta kış

Sergileme

Gürsel Egemen Ergin

Orhan Camii

Sergileme

Hakkı Akova

Renklerim

Sergileme

Hasan Zer

Tatangaların Yuvası,

Sergileme

Hasan İçel

Nehir ve Off Road,

Saatçi

Sergileme

Hidayet Okutan

Fırtına Öncesi,

Dost

Sergileme

Hüseyin Can

Adapazarı’nda Kış

Sergileme

İlhan Bayrak

Kestane

Sergileme

Mehmet Subaşı

Lahana Hasadı

Sergileme

Mustafa Yiğit

Şeyh Edebali Camii

Sergileme

Onur Orhan

Adapazarı’nda bir gün

Sergileme

Orhan Bektaş

Ofis Sanat Merkezi,

Taşkısığı Gölü

Sergileme

Orhan Akça

Adapazarı’nda Spor

Sergileme

Sebahattin Özveren

Gar

Sergileme

Serkan Özkan

Süpürgelik,

Uzunçarşı Müzede Bir Gece

Sergileme

Tayip Başak

Ters Ev

Sergileme

Uğur Çimen

Üçgen

Sergileme

Volkan Karagülleoğlu

Gezgenler

 

Son Haberler