Türkiye’de açılan ilk 5 hafızlık proje okulundan biri olan Erenler Şehit Bülent Yurtseven Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu, proje okulları arasında bir ilki gerçekleştirerek derslikleri de içerisinde barındıracağı ve kütüphanesi bulunan uygulama cami projesi için temel atmaya hazırlanıyor.

Temel atma töreni Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ ve çok sayıda misafirin katılımıyla gerçekleştirilecek.

2016 yılında Sakarya İl Müftülüğü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle eğitim-öğretime başlayan proje okulu daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle şimdiki statüsüne kavuştu.

Her yıl yaklaşık 2000 başvuru arasından yazılı sınav ve mülakat ile öğrenci alan proje okulu bugüne kadar 150’den fazla hafız öğrenci yetiştirerek Türkiye’nin en iyi liselerine yerleşmelerini sağladı. İki yıl üst üste LGS il birincisi olan proje okulundan mezun olan onlarca öğrenci Kartal AİHL, Beyoğlu AİHL, Marmara İTO AİHL ve fen liseleri gibi Türkiye’nin prestijli okullarında eğitim hayatlarını sürdürüyor.

PROJE OKULLARI ARASINDA BİR İLK

Proje okulları arasında saygın bir konumda bulunan Şehit Bülent Yurtseven Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu, okul bahçesine yapılacak, derslikleri ve kütüphanesi bulunan uygulama cami projesi ile başarısını taçlandırmayı hedefliyor. Hayata geçirilecek proje ile öğrenciler kadim eğitim geleneğine uygun olarak, bir külliye etrafında ilim yolculuğunu sürdürme fırsatı bulacak.

SAHİP ÇIKMALIYIZ

SAHİPDER (Sakarya Hafızlık Proje Okulu Destekleme Derneği) Başkanı Musa AYGIN yaptığı açıklamada “İlimizin önemli bir değeri ola bu güzide kurum çevre illere ve Anadolu’da bulunan birçok proje okuluna da ilham kaynağı oluyor. Birçok ilden gelen okul temsilcileri yapılan faaliyetleri ve başarılı uygulamaları yerinde görüp kendi okullarında uygulamaya çalışıyor. Uygulama cami projesi ile proje okulları arasında da bir ilk gerçekleştiriliyor. Eğitimde bir marka haline gelen ve başarısını katlayarak sürdüren okulumuza tüm halkımızla sahip çıkmalıyız. Uygulama cami temel atma törenimize tüm Sakarya halkımız davetlidir.” dedi.

Temel atma töreni 25 Eylül Cuma günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

Adres: Yeni Mh. Küpçüler Cd. No:158 Erenler / SAKARYA