Pazar, Ekim 2, 2022

“Haklarımı Tasarlıyorum” Çizgi Karakter Yarışması tamamlandı

- REKLAM -

Türk PDR Derneği Sakarya Şubesi ile Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi tarafından ülkemizdeki tüm Bilsemler arasında düzenlenen “Haklarımı Tasarlıyorum” Çizgi Karakter Yarışması tamamlandı. Ulusal yarışmanın ödül töreni çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Sakarya Şubesi Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonunun çalışmalarında kullanılacak çizgi karakterler için düzenlenen yarışmaya yurt genelindeki Bilsemler’den yaklaşık 250 eser katıldı. Jürinin yoğun çalışması neticesi dereceye giren eserlere ödülleri çevrim içi düzenlenen törenle verildi.

Sakarya BİLSEM Müdürü Mahmut Sami Akaryalı ile Türk PDR Derneği Sakarya Şube Başkanı Güldane Berberoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine dereceye giren BİLSEM öğrencileri, aileleri, danışman öğretmenleri ile eğitim gördükleri bilim ve sanat merkezlerinin yöneticilerinin yanı sıra Türk PDR Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Engin Deniz ve Türk PDR Derneği Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Haskan Avcı da katıldı.

Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye lâyık görülen tüm çalışmalar düzenlenen sanal sergiyle kurum hesaplarından paylaşıldı.

- REKLAM -

Son Haberler

Büyükşehir Ankara’da Spor Toto’yu devirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımı, Hentbol Erkekler Süper Ligi'nin 4. haftasında konuk olduğu ligin güçlü ekiplerinden Spor Toto’yu 31-25...