Hasta Yatağında Takım Arkadaşlarını Yalnız Bırakmadı

Osmanbey İlkokulu 3-B sınıfı öğrencisi Taha Cicin, geçirdiği rahatsızlık sonucu hastanede tedavi görmesine rağmen Sakarya Minikler Satranç Turnuvası’nda takım arkadaşlarını yalnız bırakmayarak yarışmaya hasta yatağından katıldı.
 
Taha Cicin ve arkadaşları çevrim içi düzenlenen yarışmada en yüksek puanı alarak okullarını Sakarya birincisi yaptılar.
 
Kendisi küçük ama yüreği çok büyük olan öğrencinin içinde bulunduğu şartlara rağmen mücadele azminden kopmayarak arkadaşlarını yalnız bırakmaması ve hedefine ilerlemesi büyük takdir topladı.
 
Osmanbey İlkokulu Müdürü Tuğba Tunar, öğrencilerinin bu örnek davranışını sosyal medyadan duygulu bir mesajla duyurdu.
 
“Küçücük bir çocuğun kocaman yüreği… 3/B sınıfı öğrencimiz Taha, geçirdiği rahatsızlık sonucu hastanede tedavi görürken katıldığı Sakarya minikler satranç turnuvasında takım arkadaşları ile yüksek puan alarak okulumuzu Sakarya birincisi yapmıştır. Taha’nın her koşula rağmen hedefine ilerlemesi, takım arkadaşlarını asla yalnız bırakmaması, içinde bulunduğu koşullardan şikayetçi olmak yerine mücadele etmesi hepimize örnek olacaktır. Çocuklardan öğrenecek ne çok şeyimiz var! Taha’yı, takım arkadaşları Mete ve Ahmet Kerem’i tebrik ediyor, sizinle gurur duyuyorum.”
 
İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu paylaşıma yorum yaparak “Yavrumuza Allah’tan şifa diliyorum. Bu azmini tebrik ediyorum. Maşaallah barekallah.” ifadelerini kullandı.

Son Haberler