Cuma, Ağustos 12, 2022
spot_img

İbil; ’15 Temmuz” Vesayet Odaklarının Hayallerini Suya Düşürdü’

- REKLAM -

DİJİMED Başkanı Ersin İbil, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“O GECE MİLLETÇE KENETLENDİK”

İbil mesajında, “O gece Türk Milleti, gencinden yaşlısına; kadınından, erkeğine birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza kenetlenerek büyük bir mücadele örneği sergiledi. Vesayet odaklarına karşı tutulan nöbette milyonlar yer aldı. Bu alçak darbe girişiminin planlayıcılarının unuttukları, umursamadıkları tek şey; Türk Milleti idi. Zira TRT’den TUBİTAK’a kadar her yeri işgal etme planı kuran bu hainler, milletimizi bir bildiri ile kandırabileceklerine ve dahi sindirebileceklerine inanmışlardı. Fakat o gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayına bağlanarak, milleti sokaklara çağırmasıyla; hep birlikte, bir ve beraber olup devletimizin istiklaline kast eden FETÖ terör örgütünün planlarını boşa çıkarmıştık” dedi.

“VESAYET ODAKLARINA GEREKEN CEVABI VERDİK”

Darbecilere karşı büyük bir mücadele örneği sergilendiğini dile getiren Dijital Medya ve Habercilik Derneği Başkanı İbil, “Evet, üzüntü verici hadisenin üzerinden 5 yıl geçti. Hala dünmüş gibi hatırlanması gereken ve gençlerin, yeni doğmuş evlatlarımızın bu elim hadiseyi hafızalarından silmemeleri için çabalamak zorundayız. Yarınların Türkiye’si, vesayet odaklarının merkezi olma noktasından tamamen uzaklaşmalıdır. Ama artık ülkemiz üzerinden planlanan her alçakça girişimin karşısında milletçe aynı safta yer alarak, hiçbir taviz göstermeden ve kurşunların üzerine gitmek pahasına da olsa göğsümüzü siper ederek mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi dost-düşman herkes anlamış oldu. 15 Temmuz bir milattı bizler için… Sadece bizler için değil, darbe planı kurmak isteyenlere, Türkiye’nin ilerlemesine kilit vurmak isteyen herkese bir mesajdı. Umarım bu mesaj gayet sarih bir şekilde anlaşılmıştır. Anlaşılmayan noktaları varsa onu da tamamlamak bizim için vatani bir görevdir” ifadelerine yer verdi.

- REKLAM -spot_img

Son Haberler

Bakan Özer ve Başkan Yüce’den tarihi imza

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce Sakarya'da tarımsal eğitimde tarihi nitelikte 3 protokolü Milli Eğitim Bakan Özer'le imzaladı. Tarım...