İmam Hatiplerde “Öğretmen-Akademisyen Buluşması” 

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından imam hatip ortaokulları ve anadolu imam hatip liselerinde görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik “Öğretmen-Akademisyen Buluşması” etkinliği düzenlendi. 

2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin ilk etkinliği, 18 Mart günü çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Her ay alanında uzman bir akademisyenin öğretmenlerle bir araya gelmesinin planlandığı buluşmanın ilk etkinliğine Türkiye’nin önde gelen tasavvuf hocalarından Diyanet İşleri eski başkan yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz konuk oldu. 

Din Öğretiminden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk’un başkanlığında düzenlenen programda “Adanmışlık Ruhu” konusunda sohbet yapıldı. 

Adapazarı İmam Hatip Lisesi mezunu olan Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz hoca, imam hatip ortaokulları ve liselerinde görev yapan öğretmen ve yöneticilere “Adanmışlık Ruhu” ile ilgili öğretmenin misyon ve görevinin gerek dînî gerek toplum nezdinde önemini açıklarken bu davaya kendini vakfetmiş kişilerin, öğrencinin kalbinde yer edindiğini ve ileriki hayatlarında da öğrencilere rol model görevi görmeye devam ettiğini vurguladı.  

Yoğun katılımla gerçekleşen toplantının son bölümünde öğretmenler, bilgi ve deneyimlerini paylaşan Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’a teşekkür ettiler.

Son Haberler