‘İş garantili, nitelikli elemanlar yetiştireceğiz’

Geleneksel Üye Tanışma ve Kaynaşma Etkinliğini Pandemi tedbirlerince üyelerinden oluşturdukları gruplar halinde yapan Sakarya GİAD, ilk etkinliğini bugün dernek binasında gerçekleştirdi. Kahvaltı ile başlayan programın devamında derneğe katılan yeni üyeler kendini tanıtırken bulundukları sektörleri ve bu sektörlerin gidişatı üzerine bilgiler verdi.
 
İş garantili, nitelikli elemanlar yetiştireceğiz
Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve değerli üyelerimizin iştirakleri ile gerçekleşen etkinlikte Zafer Bekdemir, “İstihdama yönelik eğitici seminerler düzenleyecek ve sizden aldığımız talep ve istekler doğrultusunda iş garantili, nitelikli elemanlar yetiştireceğiz. Kendi aramızda ve dışarıdan olmak üzere tecrübe paylaşımı etkinlikleri tertip edecek, sektörel etkileşim kuracağız. Tüm bunları yaparken üniversiteden öğrenci komisyonu için destek alacağız. Bu anlamda üniversitenin ilgili bölümleriyle iletişim ve etkileşimimizi diri tutup öğrencilerin heyecanını, bizlerin tecrübeleriyle harmanlayıp onlara yol göstermeyi hedefliyoruz.” dedi.
 
İş dünyasında gösterdiğimiz duyarlılığı sosyal hayata da taşımalıyız
Dernek üyeleri görüş ve önerilerini paylaşırken Ada FM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Güngör, kısa süre önce ülkemizde çıkan yangınların ardından ülkemizin bir an önce eski haline dönebilmesi ve yangından etkilenen insanlara dernek olarak yürütülen yardımların devam etmesi gerektiğini belirtti. Yönetim Kurulu Üyeleri Batuhan Kırca, Serkan Dünya, Sosyal sorumluluk projeleri düzenleyerek derneğimizin iş dünyasında gösterdiği duyarlılığı sosyal hayata da taşımalıyız. Farklı sosyal sorumluluk projeleriyle insanlara fayda sağlamalı bu anlamda üzerimize düşen neyse yerine getirmeliyiz.” ifadelerinde bulundu. Dernek üyeleri arasından Ferit Şekerli ve Mürsel Pekgöz, personel eğitimleri düzenleyerek çalışanların bilgi ve becerilerinin artırılabileceği, bu sayede iş gücünün daha ileri seviyelere taşınabileceğini belirtti.
 
Kadın komisyonu oluşturulması üzerine dikkat çekildi
Derneğin kısa ve uzun dönem faaliyet planlamalarının da görüşüldüğü toplantıda, kadın üye sayısını artıracak faaliyetlerle birlikte kadın üyelerin yönetim kuruluna dâhil edilmesi ve bir kadın komisyonu oluşturulması üzerine dikkat çekildi. SAKARYA GİAD istişare programı, önümüzdeki günlerde devam edecek ve tüm üyeler sırasıyla dernekte ağırlanacak.

Son Haberler