Cuma, Mayıs 20, 2022

İşte SATSO’nun 2022 planları

- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısında SATSO’nun 2022 planlamalarına değinen Başkan Akgün Altuğ, hedefler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İşte SATSO’nun 2022 planları;

SATSO Akademi: Oda tarafında verilen eğitimlerin etkinliğinin artırılması, üyelerin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim talebinde bulunması, eğitimlerin etkisinin ve memnuniyetinin ölçülmesi için SATSO akademi kurulacak.

SATSO Üye İlişkileri Yönetim Bilgi Sistemi: Oda üyeleri ile iletişimi artırmak üyenin ihtiyaçlarını ve davranış şekillerini analiz etmek için bir CRM hazırlanacak.

Üretici, Tedarikçi ve Ticaret Günleri: Ana sanayi firmaları ile potansiyel tedarikçileri buluşturacak günlere ilişkin etkinlikleri artacak. 13 Ocak 2022 tarihinde ilk faaliyet BMC Anadolu ile olacak.

1.OSB’de Mesleki Eğitim Merkezi: 1. OSB bünyesinde üyelerin üretim kapasitelerini ve üretim süreçlerini geliştirebilmeleri yönünde bir eğitim merkezi kurmak. Bu projenin verimli olması durumunda her OSB’de benzer bir çalışma yapmak.

Mentorum SATSO Projesi: Bu sene temeli atılan 2022 yılında faaliyete geçecek proje için bir yazılım hazırlanacak. Girişimciler ve iş insanları ile eşleşme sağlanacak. Bu kapsamda iş insanlarının da burada mentor olarak görev alması önemsenecek.

SATSO KOBİ Geliştirme Merkezi: Oda bünyesinde üyelere hizmet verecek bir merkez oluşturulacak. Bu merkez üyelere; aile şirketlerinde kurumsallaşma, inovasyon kapasitesinin artırılması, yeşil mutabakata uyum, ihracat kapasitesi artışı, dijital dönüşüm, e-ticaret, yalın üretim ve nitelikli eleman konularında çözüm ortakları ile hizmet verecek.

Uluslararası İşbirliklerini Artırma Çalışmaları: Yurtdışında faaliyet gösteren odalar ile kardeş oda anlaşmaları yapıp işbirliği arttırılacak. Bu kapsamda ilk olarak Rusya Niznhy Novgorod ile Şubat ayında bir protokol imzalanacak. Yaz aylarında Azerbaycan ile de görüşmeler olacak.

Yeni OSB Çalışmaları: Yeni OSB’ler için start verildi. Şehrin planlı gelişimi ve sanayileşmesi için “Endüstri Master Eylem Planı” hazırlıklarına başlandı. Bu kapsamda;

  • Ferizli Doğu Marmara Lojistik Bilişim Teknolojileri ve Üretim İhtisas OSB
  • Kaynarca’da Karma OSB
  • Karasu’da Yapı İhtisas OSB
  • Adapazarı’nda KOBİ ve Enerji İhtisas OSB
  • Güneyde Jeotermal Kaynaklı Seracılık İhtisas OSB kurma çalışmaları var.

Son Haberler

Başkan Yüce’den anlamlı hediye

Geçtiğimiz günlerde evlerinin önünden bisikleti çalınan ve bu duruma çok üzülen engelli Elif Topçu’nun çağrısı Başkan Ekrem Yüce’ye ulaştı....