Karasu Kabakoz Mahallesinde Geniş Çaplı Asfalt Çalışması Başladı

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlü ekipleri, Kabakoz Mahallesinde geniş çaplı sıcak asfalt çalışması başlattı.

Kabakoz mahallesinde başlatılan sıcak asfalt çalışmalarını Belediye Başkanı İshak Sarı, AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Belediye Meclis Üyeleri yerinde inceledi.

“Yaklaşık 7 Milyon TL Maliyetle, Toplamda 5 Km Asfaltı Halkımızın Hizmetine Sunuyoruz”

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde, Kabakoz mahallesinde başlatılan sıcak asfalt çalışmalarının tarihi bir çalışma olduğunu belirten Belediye Başkanı  İshak Sarı; “Kabakoz Mahallemizde ana cadde, ara cadde ve sokaklar olmak üzere, altyapısından yağmursuyu hattına, bordüründen kaldırım ve çevre düzenlemesine kadar 25 farklı bölümde, yaklaşık 7 Milyon TL maliyetle, toplamda 5 Km sıcak asfaltı ilçemize kazandırıyoruz. 10 km uzunluğunda bordürmatik uygulaması ile 30 Bin m2 fırçalı beton kaldırım uygulaması yanında, kent estetiği ve trafiği yönlendirecek parklanma alanları ve sığınma cepleri tasarımı ile mahallemizi adeta yeniden şekillendiriyoruz. Bizlerle birlikte çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyor, hizmetin başta mahalle sakinlerimiz olmak üzere tüm ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Toplam 20 Kilometre”

Başkan İshak Sarı; “2021 asfalt sezonu içerisinde 20 kilometreye yakın asfalt serim çalışması gerçekleştirdik. Doğu Karadeniz Caddemizde 5 kilometre, bugün başlayan Kabakoz Mahallemizde 5 kilometre ve bölge bölge kısa mesafeler ile toplamda 20 kilometreyi bulan bir çalışma ile sezonu tamamlamak üzereyiz.

Karasu 457 kilometre karelik geniş bir alana sahip. Her mahallenin kendine göre asfalt ve altyapı ihtiyacı var. Her mahallenin ve her sokağın eksiğinin bilincindeyiz. Bu yerlerin sıkıntılarını imkanlar doğrultusunda ve popülasyon yoğunluğuna göre öncelik sırasına alarak gidermeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Son Haberler