Çarşamba, Aralık 7, 2022

Keleş: Başkanımız Tunç Soyer’i kimseye yedirmeyiz

- REKLAM -
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 9 Eylül’deki coşkudan rahatsız olanların İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’e soruşturma açtığını belirterek, “İzmir’deki coşkudan kaybedeceklerini anlayanlar kirli tezgahlar kurma peşine düştü. Başkanımız Tunç Soyer’i kimseye yedirmeyiz” dedi.
 
SAKARYA – İçişleri Bakanlığı tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e soruşturma açılmasına tepki gösteren CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, “9 Eylül’de İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümündeki o muhteşem çoşkudan rahatsız olanlar İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Tunç Soyer’in sözlerini başka yerlere çekerek hakkında soruşturma başlatmış. Kurucumuz ve kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal’in hain dediklerine aynı şekilde hain dediği için açılan bu soruşturmayı kabul etmiyoruz. Başkanımıza kirli tezgah kurmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Sandıkta kazanamayağını anlayanlar bu soruşturmalarla halkın iradesine ipotek koyamayacaktır. Bizler çok iyi biliyoruz ki dertleri başkanımızın sözleri değil onlar İzmir’deki o muhteşem kalabalıktan korktular. Bu siyasi kararın altına imzasını atanlara halkımız gereken cevabı en güzel verecektir.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in her zaman yanındayız.” dedi.
- REKLAM -

Son Haberler

Pamukova’da 12 kilometrelik yol yenilendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Pamukova’nın Eskiyayla, Ağaçcılar ve Kadıköy Mahallesi’nde toplamda 12 kilometrelik alanı sıcak asfaltla buluşturdu.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından...