‘Kimse bize iktidarı altın tepsiyle vermez’

Yeniden Refah Partisi mart ayı Sakarya il divan toplantısını il ve ilçe teşkilatlarının katılımıyla il binasında yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Zafer Emanetoğlu ve İl Sorumlusu Basri Çayır’ın da katıldığı mart ayı il divan toplantısında Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya  ilçe başkanları ile birimlerin mart ayı raporlarını değerlendirdi.

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Binasında cumartesi günü gerçekleştirilen il divan toplantısında teşkilat içi konular ile olası seçime hazırlıklar kapsamında sandık müşahitleri çalışmaları, yapılan faaliyetler ve gelecek aylara dair hedefler ele alındı. Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan il divan toplantısında ilçe başkanları ve  birim başkanları sırasıyla kürsüye çıkarak il divanına raporlarını sundu.  Pandemi kuralları göz önünde bulundurularak tertip edilen toplantıda il sorumlusu Basri Çayır ve Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu da birer konuşma yaptı.

Hidayet Kaya: “Ülke gündemini biz belirliyoruz”

Yeniden Refah Partisi Sakarya Mart Ayı İl Divan Toplantısının açılış konuşmasını yapan Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya Türkiye’nin gündemini belirleyen siyasi parti konuma geldiklerini ifade etti. Başkan Kaya konuşmasında : “Kıymetli Başkanlarım ve dava kardeşlerim: Canı gönülden inanarak söylüyorum ki şu anda Türkiye’mizin ana muhalefet partisi Yeniden Refah Partisi’dir. Ana muhalefet lideri de Muhterem Liderimiz Dr. Fatih Erbakan’dır. Çünkü gerek iktidarın gerekse ülkemizin gündemini biz belirliyoruz. Yine canı gönülden inanarak söylüyorum ki; biz muktedir bir muhalefetiz. Çünkü gerek Ayasofya Camii’nin açılmasında gerekse ifsat sözleşmesi olan İstanbul Sözleşmesinden çekilmemizde en büyük pay siz hasbi Milli Görüş çülerine aittir. Yeniden Refah Partisi olarak bu konularla ilgili yapmış olduğumuz gayretli çalışmalar. Hükümetimizi bu adımları atmaya mecbur etmiştir. Evet, Arkadaşlar: Biz muktedir bir muhalefetiz dedik. Muhalefetteyken muktedir olan bir partinin iktidara gelince ne büyük işler başarabileceğini sizler hayal edin. Kıymetli Başkanlarım hepinize gayretli ve samimi çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Ancak yeterli değil; Halkımızı bu büyük maddi ve manevi sorunlardan kurtarmak, yeniden büyük Türkiye’yi ve yeni bir Dünya’yı kurmak için en kısa zamanda mutlaka iktidara gelmemiz gerekiyor. Sorunlar yumağında bunalan halkımız, Dünya mazlumları, borç batağına saplana yerel yönetimlerimiz bizleri bekliyor. Sizlerde gecenizi gündüzünüze katarak çalışmanızı ve Yeniden Refah Partimizi Sakarya’mızın ve Türkiye’mizin en büyük partisi yapmanızı istiyorum.”  dedi.

Zafer Emanetoğlu: “Kimse bize iktidarı altın tepsiyle vermez”

Sakarya İl Divanında teşkilat mensuplarına yönelik bir konuşma yapan Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu gittikleri her yerde milletin kendilerine çok büyük sevgi ve teveccühte bulunduğunu ifade etti.     Zafer Emanetoğlu; “ Milletimizin bize olan bu sevgisi ve teveccühü kesin olarak  sandıkta oy olarak karşımıza çıkacağı anlamına gelmez. Değerli dava arkadaşlarım şunu çok iyi bilmeliyiz ki kimse bize iktidarı altın tepsiyle vermez. Biz iktidarı ancak, rahmetli liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın dediği gibi ‘tırnaklarımızla kazıyarak’ elde edebiliriz. Bundan dolayı yaptığımız çalışmaları bir ibadet hassasiyetiyle yapmalı ve çalışmalarımıza özen göstermeliyiz.  Değerli arkadaşlar bütün bu bahsetmiş  olduğum bu çalışmalar öncelikle bu katıldığımız il divan, ilçe divan toplantıları gibi toplantılarının yapılmasıyla mümkün olmaktadır. Bu toplantılar; son bir ayda yapılan çalışmaların değerlendirildiği, ne yapılıp ne yapılmadığının muhasebesini yapıldığı, hedeflerin koyulduğu toplantılardır. Bundan dolayı teşkilat mensubu arkadaşlarımızın bu toplantılarımıza katılımı büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Konuşmasında hükümetin uyguladığı yanlış ekonomi politikalarına da dikkat çeken  Zafer Emanetoğlu, iktidarı 19 yıllık yönetimi ardından devleti doların en büyük alıcısı haline getirerek Türk Lirasının Amerikan Doları karşısında değer kaybetmesine neden olduğunu ifade ederek eleştirdi. Zafer Emanetoğlu  “ Ülke kaynaklarını üretimi arttıracak yatırımlar yapmak yerine betona gömen iktidar,  bir yıl içinde 200 milyar dolara yaklaşan ödemenin yapılabilmesi için tüm dünyada dolar arayışına girdi. Dolara artan talep yüzünden  dolar Türk Lirası karşısında değer kazanmakta ve yüksek faizden borç almak zorunda kalan iktidar ortaya çıkan bu ağır yükü de  maalesef milletimizin sırtına yüklemektedir.  Bugün esnafımızın, çiftçimizin kısacası tüm halkımızın büyük bir ekonomik sıkıntı içinde ise bunun sorumlusu iktidarın bu yanlış ekonomi politikalarıdır.  İktidar sahiplerinin ilk yıllarındaki doğru yaptığı icraatlara destek olduk, yanlış yaptıklarının da karşısında olduk.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, toplum ve  aile değerlerimizi hedef alan İstanbul Sözleşmesini iptal eden kanun hükmünde kararnamesini yayınlamasıyla birlikte  bazı çevreler harekete geçerek İstanbul Sözleşmesini hayata geçirmek için şimdiden çalışmalara başladılar. Bildiğiniz üzere partimiz mecliste olmamasına rağmen aile yapımızı hedef alan sözde kadına şiddeti önleme amacı taşıyan bu sözleşmenin iptal edilmesi için yoğun gayret göstermiş ve neticesinde de amacına ulaşmıştır. Eğer biz bugün çalışmazsak bu iktidar yarın toplumumuzu hedef alan başka sözleşmelerle karşımıza çıkabilir. Dolayısıyla teşkilatlarımızın çalışma rehberinde belirtilen usullere uygun olarak gerekli çalışmaları yapması milletimiz için geleceği için çok önem arz ediyor. Ben inanıyorum ki bütün teşkilatlarımızın  azim ve gayreti ile partimizi iktidara, Gene l Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ı da Cumhurbaşkanlığına getirecektir.  ” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu toplantının son kısmında geçtiğimiz ay içinde başarılı bir çalışma yürüten Serdivan İlçe Başkanı Nedim Akarsu’ya teşekkür plaketi verdi. 

Son Haberler