‘Kırsala mı döneceğiz yoksa şehir merkeziyle mi bütünleşeceğiz’

MHP Adapazarı İlçe başkanı Halil Hakan Oturak Adapazarı Taşlık mahallesini ziyaret ederek mahalle muhtarı Erhan Kaya ve aza heyeti ile istişarelerde bulundu.
 
SAKARYA – MHP Adapazarı İlçe başkanına ziyaretlerinde meclis üyeleri Ali Eroğlu ve Kayhan Alver, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile mahalle başkanı Nafiz Kalfa eşlik ettiler.
 
Toplantıda imar sorunları, toplulaştırma ve kırsal mahalleye dönüş konuları ele alındı. 
 
Muhtar heyetinden aldığı talep ve sıkıntıları gerekli kamu birimlerine ileteceğini ifade eden MHP Adapazarı ilçe başkanı ‘Tarımsal faaliyetlerin yoğun şekilde yürütüldüğü köyden mahalleye dönen yerlerin ortak sıkıntıları var.  Geçtiğimiz aylarda 5216 sayılı Büyükşehir Belediye kanununa getirilen ilave madde ile bu bölgelere tekrar kırsal alana dönüş kapısı açıldı. Vatandaşlarımız bu durumda ölçüp biçecek, mahallemizde tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yürütebilmek için kırsala mı döneceğiz yoksa şehir merkeziyle mi bütünleşeceğiz. İkisinin bir arada olması mümkün gözükmüyor’ dedi. 
 
Arazi toplulaştırması ile ilgili konulara da değinen ilçe başkanı “Toplulaştırmanın bir yönetmeliği ve usulü var. Muhtarlıkların, köy ileri gelenlerinin, yerel yönetimlerin işin içinde olduğu, teknik alt yapının planlandığı kadar, sosyal ilişkilerin, veraset konularının da göz önünde bulundurulduğu bir çalışma ile bu konuyu çözüme kavuşturmak hem çiftçimizi memnun edecek hem tarımsal faaliyetlerimizi güçlendirecektir. Masa başı planlarla araziyi toplulaştırayım derken milletin arasına ayrık otu ekilmesine itirazımız var” dedi.

Son Haberler