Kitap Okuma Alışkanlığı Halka Halka Büyüyor

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen ‘‘Kitap Okuma Halkaları’’ projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında Gençlik Merkezleri Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ve gönüllüleri, ilk ve ortaokullar başta olmak üzere, kamp merkezleri, gençlik merkezleri ve yurtlarda ‘‘Kitap Okuma Halkaları’’ oluşturarak öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı oluyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri’nde uygulanan proje ile gençlik liderleri, gönüllü gençler, Kitap Okuma Halkaları faaliyeti ile içinde yaşadığı kültürün değerlerini bilen ve onlara sahip çıkan bireyler oluşmasına katkı sağlayacak kitaplarla gençlerin okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmak ; düzenlenen kitap kritikleri ile gençlerin muhakeme, kendini ifade edebilme ve topluluk önünde konuşma yapabilme yeteneğini geliştirmek hedeflenmektedir. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, analitik düşünen, konuşmaları doğru şekilde algılayabilen ve aktarabilen, olayları ve olguları yorumlayabilen, sorgulayan, tartışan, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Gençlik Merkezleri gönüllü genç ve liderleri, ‘‘ Kitap Okuma Halkaları’’ projesi kapsamında farklı okullarda okulları ziyaret ederek öğrencilerle birlikte kitap okuyup, Gençlik Merkezleri olarak birçok farklı faaliyetlerde bulunduklarını belirttiler. Proje kapsamında son olarak Kazımpaşa Ortaokulunu ziyaret edip, güzel vakit geçirerek  öğrencilerin  merak ettikleri soruları cevaplayarak meraklarını giderdiklerini dile getirdiler. Proje kapsamında farklı okullarda etkinliklerine devam edecekleri ifade edildi.

Son Haberler