Çarşamba, Ekim 5, 2022

Köpekler Neden Köpek Ağızlığı Kullanmalı?

- REKLAM -

Köpek ağızlığı sadece belirli amaçlar için kullanılması gereken bir aparattır. Saldırgan tutumları nedeniyle etrafta bulunan kişilere zarar verme ihtimali olan hayvanların sosyal ortamlara rahatça çıkarılmasını sağlayan bu aparatlar; cezalandırma, havlamayı önleme gibi amaçlar için tercih edilmemelidir. Hatalı kullanımlar, evcil hayvanınızın daha da saldırganlaşmasına ve istenmeyen hareketler sergilemesine neden olur. Ağızlıklar, hayvanların ırkına göre farklı yapılarda ve ölçülerde üretilir. Örneğin; pitbull ağızlık modelleri, hayvanın güçlü çene yapısına dayanacak türden olmalıdır. Pet İhtiyaç’ta bulunan birbirinden kaliteli modeller sayesinde girdiğiniz her ortamda hem köpeğinizin sakin kalmasını hem de çevredekilerin güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Köpek Ağızlığı Kullanım Nedenleri

Bazı evcil hayvan sahipleri, eğitim sürecinde bir cezalandırma aracı olarak pitbull ağızlığıkullanabilir. Bu süreçte iyice hırçınlaşan hayvanların tutumları daha da olumsuz hale gelebilir. Saldırgan davranışları önlemek için uzman bir eğitmenden destek almak, iyi bir alternatiftir. Ağızlığın tek amacı yeterince ehlileşmemiş hayvanların etrafta tedirginlik yaratmamasıdır. Aynı zamanda özellikle iyi niyetle hayvanları sevmeye çalışan çocukların kendilerinde travma yaratacak bir durumla karşılaşmaması için bu ürünler kullanılmalıdır.

Köpek Ağızlığı Çeşitleri

Köpek ağızlığı çeşitleri, farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Plastik, deri, silikon ve bez malzemeden üretilen ürünlerde; XS, S, M ve L beden alternatifleri vardır. Evcil hayvanınızın ağız yapısına uygun olanı tercih ederek konforunu sağlayabilirsiniz. Ürünün köpeğinizin ağzına tam olarak oturması için ayarlama yapma imkânı veren modeller daha idealdir. Uygun köpek ağızlık fiyatları sayesinde istediğiniz ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen ürünleri, uzun süre herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz. Bağlantı noktalarında kopma ya da diğer kısımlarda yırtılma olmaması için köpeğinizin türüne en uyumlu olan ürünü seçmelisiniz. Bazı modeller yemek yemeye engel olsa da su içmek için uygun yapıdadır. Ağızlık kullanan köpeklerde nefes almayı önleyen hiçbir unsur bulunmaz. Ağza tam oturan yapısı sayesinde evcil hayvanınız herhangi bir rahatsızlık hissetmez. Siz de Pet İhtiyaç’ın geniş ürün yelpazesinden seçiminizi yaparak sosyalleşme ve eğitim sürecini sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz.

- REKLAM -

Son Haberler

İbil: Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda...