“Kurtulmuş’un İnternet Medya Yasası Açıklaması Umut Verdi”

SAKARYA – DİJİMED Başkanı Ersin İbil’in internet medya yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un Sakarya ziyaretinde internet medya yasasıyla ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi. İbil, “İnternet medya yasasının ne kadar önemli olduğunu ve bir an evvel yürürlüğe girmesi gerektiğini bir kez de Sayın AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un ağzından duyduk ”dedi.

“KATKI VERMEYE HAZIR OLDUĞUMUZU İFADE ETMİŞTİK”

İnternet medya yasasıyla ilgili birçok kez açıklama yaptıklarını ve gerekli katkıyı vermeye hazır olduklarını belirten DİJİMED Başkanı Ersin İbil, “Birçok platformda, birçok kez ifade ettiğim gibi, internet medya yasası biran evvel çıkmalı. Biz bu konuda her türlü desteği ve katkıyı vermeye hazır olduğumuzu dile getirmiştik. Gerekli yasal düzenlemeyle basın mensupları arasındaki büyük fark kapatılarak, eşit şartların oluştuğu bir ortam getirilmeli” şeklinde konuştu.

“KURTULMUŞ’UN AÇIKLAMALARI UMUT VERDİ”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un Sakarya’da internet medya yasasıyla ilgili yaptığı açıklamaların umut verdiğini belirten İbil, “Bugün şehrimize gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, uzun zamandır gündeme getirdiğimiz ve sektördeki herkesin dört gözle beklediği internet medya yasası hakkında umut veren açıklamalarda bulundu. Gerekli yasal düzenlemeyle alakalı çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Kurtulmuş, bu adımın Türk medyası için zaruri olduğunu dile getirdi. Sayın Kurtulmuş’un da dediği gibi inşallah internet medya yasası bir an evvel yürürlüğe girer ve eksik rekabet ortamı ortadan kalkar” ifadelerini kullandı.

Son Haberler