Perşembe, Ekim 28, 2021

Maske fiyatları artar mı?

Koronovirüs vakalarını arttığı bu günlerde hükümet tarafından kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb. alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesi ile maskeye olan talep arttı.

Mayıs ayında Ticaret Bakanlığı tarafından cerrahi maskelerin, adedinin KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağını duyurulmuş pandeminin ilk günlerinde 50 adedi 200 TL’leri bulan maske fiyatları bir anda 50 TL’lere inmiş, maske üretiminin artması, belediyelerin ücretsiz maske dağıtımı ile Eylül ayında maske fiyatları 50 adedi 20-25 TL’lere kadar gerilemişti.

Ancak maske satışı yapan firmalar; 21 Eylül itibari ile bazı sınıflarda veli tercihi ile yüz yüze eğitime gidecek öğrenciler ve öğretmenlerin maske ihtiyacı ile kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb. alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesinin maske talebini arttıracağı ve maske fiyatlarının 20-25 TL bandından en fazla 35-50 TL bandına yükseleceği görüşünde.

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ’lü iletişimciler çocuklarla buluştu

SUBÜ İletişim Topluluğu, bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek Akyazı Küçücek Ortaokulu’nda resim yarışması düzenledi ve okul kütüphanesine kitap bağışında...
- REKLAM -