Çarşamba, Ağustos 17, 2022

Metin Kurtuluş ‘Altı boş, yapıcılıktan uzak bir muhalefet’

- REKLAM -

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Adapazarı İYİ Parti İlçe Başkanı Serdip Dokumacı’nın basında yer alan açıklamaları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş yaptığı açıklamada ‘AK Parti olarak milletimizin refahı ve mutluluğu, ülkemizin siyasal, sosyal ve ekonomik olarak gelişmesi için yola koyulduğumuz ilk günden bugüne hedeflerimize birer birer ulaşıyor, başarı yolculuğumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Belediye Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu’nun, Adapazarı’mızın yönetimini milletimizden emanet aldığı sürenin 15. ayında hemşehrilerimizi memnun eden uygulamaları hayata geçirdiğine ve çok önemli ilerlemeler sağladığına memnuniyetle şahit oluyoruz.

AK Parti iktidarı ile ülkemizde ve şehrimizde her şey değişiyor ama maalesef siyasetin bazı eski alışkanlıkları kolay kolay değişmiyor. Ne zaman olumlu atılım dönemi başlasa ve milletimiz memnun olsa, değişime ayak uyduramayanlar çıkıyor ve bu hızı kesmeye kalkışıyor.

İşte bu sebeple, 6 Temmuz Pazartesi günü Adapazarı Belediyemizin meclis toplantısında yaşanan diyalogların İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı tarafından talihsiz bir şekilde çarpıtıldığını görmek bizleri hiç şaşırtmamıştır.

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Sn. Serdip Dokumacı’nın, “18 yıllık tek kale maç bitmiştir” sözlerini demokrasi ve millet iradesi açısından üzüntü verici buluyoruz. 18 yıldır AK Parti’mize her seçimde güven tazeleyen vatandaşlarımızın ortaya koyduğu güçlü iradeyi, daima hizmetleriyle taçlandırmaya çalışan bir siyasi anlayışa sahip olan AK Parti’mizi tanımamanın ya da tanımak istememenin, nasıl bir anlayışın tezahürü olduğunu da yine aziz milletimizin ferasetine arz ediyoruz.

Adapazarı’mızı bugünün ve yarının örnek şehri hüviyetine kavuşturacak yeni bir değişim ve dönüşüm döneminin içindeyiz. Göreve geldiği ilk günden itibaren gecesini gündüzüne katarak Adapazarı’mıza hizmet etmek için olağanüstü gayret sarf eden Belediye Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu’ya yönelik ithamların altı boş, yapıcılıktan uzak bir muhalefet değeri taşıdığını ifade ediyoruz. Sn. Işıksu’nun 1,5 senede ortaya koyduğu hizmet anlayışının Adapazarı’mızda nasıl makes bulduğunu anlamaları için kendilerini de vatandaşlarımızla “gerçekten” buluşmaya davet ediyoruz. Kendilerinin de malumudur ki, Sn. Işıksu kısa süre içerisinde Adapazarlı hemşehrilerimizin sevgisini kazanmış, genç ve dinamik bir kadroyla vaatlerini tek tek yerine getirmek için çalışmalarını şevkle sürdürmüştür, gayretli çalışmalarını da devam ettirmektedir.

Belediyemizin kurumsal sloganı, çalışma aşkını gösteren “Adapazarı’nı Çok Seviyoruz” diyen, ancak hizmetleri görmezden gelerek, alaycı bir üslupla “çocuk parkları” üzerinden örtbas edenlere karşı son seçimde olduğu gibi milletimiz daima gereken cevabı vermiştir.

Ayrıca bizler iyi biliyoruz ki vaat edilen tüm projelerle birlikte, bir çocuğun kalbinde yeşeren ümit olmayı hizmetlerin en şereflisi sayan bir anlayışla hareket etmekten onur duyuyoruz.

Muhalefetin güzel şeyler yaptırabilme gücünün farkında olması da bizleri sevindiren bir gelişme olmuştur. AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı olarak bizler, güzel ve yapıcı muhalefete hasret kaldığımız yılların yakın olduğuna inanmayı canı gönülden istiyoruz.

Yıllardır güçlü ve yapıcı bir muhalefete ihtiyaç duyduğumuzu Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan defaatle vurgulamış, demokratik bir ülkede muhalefetin yapıcı konumunu bu pozisyondaki siyasi anlayışlara daima hatırlatmıştır. Ancak, görülen o ki, milletimizin teveccühünü “tek kale maç yapmak” olarak lanse eden anlayış bu tavsiye ve teşviklerden nasiplenememiştir. “Artık biz varız” diyenlerin konumlandığı anlayış bizi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Bu anlayışı sürdürenlerin maç diye tasvir ettikleri mücadelede seyirci kalmaya devam edecekleri de apaçık olarak karşımızda durmaktadır.

Bu talihsiz açıklamalardan sonra bir kez daha ifade ediyoruz. Milletimizin hakkını iyi bilen ve emanetini en güzel şekilde taşıyan AK kadrolar olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bizlere çok iş düştüğünün farkındayız. Bu nedenle daha fazla çalışacağız, dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Başarımızı çekemeyen, gölgelemek isteyenlere kulak asmadan, zamanımızı daha nitelikli diyalog ve işlere ayırarak, huzur ve güven iklimi içerisinde, bugüne kadar olduğu gibi gece gündüz çalışarak, sorumluluğumuzu yerine getirmeye, Adapazarı’mızı milletimizle birlikte çok severek, milletimizden aldığımız güçle çok çalışarak o inanmak istemedikleri projelerin daha fazlasını hayata geçirmeye devam edeceğiz’ dedi.

- REKLAM -spot_img

Son Haberler

Çöpe atılan 18 milyon ton gıda artığı hayvan yemine dönüşecek

Tarım ve Orman Bakanlığının geçen hafta yayımlanan yönetmelik değişiklikleriyle otel, restoran ve yemekhane gibi yerlerde çöpe atılan 18 milyon...