Mükemmel Kurumsal Hediye Kutusu Seçmek

İşletmeler arasında hediye vermek büyük bir iştir. Tatil sezonunda her on şirketten altısının kurumsal hediyeler verdiği tahmin edilmektedir. Küçük işletme sahiplerinden büyük şirketlere kadar herkes, en iyi müşterilerine ve potansiyel müşterilerine hediye vermenin akıllı bir pazarlama stratejisi ve samimi teşekkür ifadesi olduğunun farkındadır. Think Big hediye kutusu kadar basit görünen birşeye para harcamak, doğru şekilde yapılırsa büyük bir kazanç sağlayabilir.

Müşterilere mükemmel bir hediye vererek teşekkür etmek zaman ve para gerektirir, ancak yatırımınızın getirisi, yarattığı iyi niyetle büyütülür. Mükemmel kurumsal hediye kutusu seçmenin anahtarı önceden bol miktarda beyin gücü uygulamak ve şirketinizin ifade etmek istediği takdiri ve duyguyu mükemmel bir şekilde temsil eden hediye kutusunu bulmaktır.

İster işletme sahibi olun, ister patronunuzun bu yılki hediye vermekten sorumlu olarak seçtiği kişi olun, müşterilerinizden hangisine ve onlara ne vereceğinizi anlamak zor olabilir. Ama bu önemli bir süreçtir. Kurumsal bir hediye vermedeki hedefleriniz, hem alıcıya sizinle halihazırda yaptığı iş için teşekkür etmek hem de şirketinizin gelecekte işleri için listenin en üstüne çıkmasını sağlamaktır. Caramel Popcorn hediye kutusu, içindeki leziz gurme yiyeceklerin tadını çıkaran müşterilerin aklına sevgi dolu düşünceler kazandırır ve tatilin koşuşturmacasının ortasında işinizi görünür kılar.

İş hediyesi karar verme sürecinizde göz önünde bulundurmanız gereken adımlar şunlardır. Bu ipuçları kurumsal hediye vermeyi bir esinti haline getirecek ve müşterilerinizin toplu yüzüne en büyük gülümsemeyi getirecektir.

Bir hediye seçmeden önce alıcıyı seçmelisiniz. Ve bir alıcı seçmeden önce bütçenizi bilmek gerekir. Departman müdürünüz size başlangıçta bir bütçe verdiyse, bu harika. Aksi takdirde, teşekkür etmek istediğiniz müşteriler, potansiyel müşteriler, satıcılar, danışmanlar, tedarikçiler ve hizmet sağlayıcıların listesini hazırlarken aynı zamanda şirketinizin hediye bütçesine karar verin.

Bütçeniz listenizdeki herkes için bir hediyeye izin vermiyorsa, şirketiniz için en fazla geliri oluşturan ve devam eden işi şirketiniz için en önemli olan müşterilere vermek daha mantıklıdır. Herkesin herkes için birşeyler almasını istiyorsanız ancak bütçeniz sınırlıysa, daha büyük müşterileriniz için daha fazla ve daha küçük müşterileriniz için daha az bütçe ayırabilirsiniz. Ayrıca, hediyenin gelecekteki işlere yol açabilecek iyi huylu etki yaratacağını düşünüyorsanız, potansiyel müşterilere hediye vermeyi de düşünmelisiniz.

Şirketiniz için en güzel kurumsal hediye kutularını seçmek için dorotti.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Son Haberler