Nuri Oktay’dan Katılımcı Belediyecilik Vurgusu

Serdivan’ın geleceğine şekil vermek ve yerel yönetimde demokratik bir katılımı teşvik etmek amacıyla AK Parti’den Serdivan Belediye Başkanlığı için aday adayı olan deneyimli avukat Nuri Oktay yaptığı ziyaretlerde katılımcı belediyeciliğin önemine vurgu yapıyor.

Belediye yönetiminde demokrasinin temel taşı olan katılımcı belediyeciliğe inanandığını söyleyen Nuri Oktay, Serdivan’ın gelişiminde Serdivanlıların katılımının kritik olduğunu vurguladı.

Serdivan Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olan Nuri Oktay, “Demokrasinin nüvesi olan şehir, şehirde yaşayanların katılımıyla yönetilir. Yerel yönetim, demokrasinin ilk basamağıdır. AK Parti, yerel yönetimlerde halkımızın katılımını sağlayan pek çok kanal inşa etmiştir. Milletimizin sesine hem ülke genelinde, hem de yerel yönetimlerde kulak vermiştir. Bütün yaşayanları etkileyen kararlarda Serdivanlı hemşehrilerimizin görüşlerinin, isteklerinin ve ihtiyaçlarının belediyeye iletilmesi, belediye’nin de yaptığı ve yapmayı planladıkları ile ilgili Serdivanlı hemşehrilerimiz ve sivil toplum kuruluşları ile daha etkin diyalog kurması için çeşitli mekanizmalar geliştireceğiz” dedi.

Son Haberler