“O Kavşağı Sorunsuz Hale Getireceğiz”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kara Yolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak ile bir araya geldi.

Belediye Başkanı İshak Sarı ve Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak ile Doğuş Firmasına ait şantiyede düzenlenen toplantıda bir araya gelerek, İlçe trafik yükünü büyük ölçüde rahatlatacak ana yollarla ilgi görüş alış verişinde bulundular.

Çevre yollarının ihtiyacı olan gerekli çalışmalar konusunda 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak ve ilgili teknik personellerle bir araya geldiklerini belirten Belediye Başkanı İshak Sarı, toplantı ile ilgili bilgi verdi.

“O Kavşağı Sorunsuz Hale Getireceğiz”

Başkan İshak Sarı; “Üzerinde titizlikle durduğumuz noktalardan biri de ulaşım konusu. Karasu’yu, ulaşımı en rahat ilçe konuma getirmeye çalışıyoruz. Özellikle İstanbul Caddesi üzerinde bulunan ve trafik kazalarının yaşandığı Yeni Mahalle üç yol bölgemizdeki kavşağı tamamen sorunsuz hale getirmeye çalışıyoruz. Bu kavşağı, Karayollarının da desteği ile kalıcı çözümler üreterek tamamen sorunsuz ve güvenli hale getireceğiz” dedi.

“Samanyolu Caddesi Çıkışına Kesin Çözüm”

“Sorun haline gelen tüm yolların çözümünü sağlayacağız” diyen Başkan İshak Sarı; “Çevre yollarının yapımı, İlçeye ulaşım yollarının yapımı ve bu yolların bağlantı kollarının yapımının bizim için büyük önem arz ettiğini Sayın Çolak’a düzenlenen toplantıda bildirdik. Trafik akışında sorun yaşadığımız noktalardan biri de Samanyolu Caddemizin İstanbul Caddemize bağlanan bölgesi. Bu bölgeye kesin çözüm üretiyoruz. Kocaali ilçemizden gelerek Samanyolu Caddemizi kullanacak araçlar, yeni yapılan düzenleme ile plaj caddesine uğramadan Dörtyol ışıklar bölgesini geçerek direk Samanyolu Caddemize girebilecekler. Bu şekilde özellikle şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan firmalar için de önemli bir adım atmış oluyoruz. Önümüzdeki günlerde başlatılacağını düşündüğümüz bu projelerle ulaşım konusunda belirli sorunları aşacağımız kanaatindeyim. Yapılacak tüm çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kara Yolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, yetkili personellere Projelerin bir an önce başlatılması talimatını vererek, toplantıya katılan Belediye Başkanı İshak Sarı ve Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan’a teşekkür etti.

Son Haberler