Çarşamba, Temmuz 28, 2021

Pandemi belediyelerin sorumluluklarını arttırdı

Covid-19 salgınının görüldüğü andan itibaren salgının kamu düzeni açısından oluşturduğu  riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve salgının/bulaşmanın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla alınan birçok tedbir kararlarının uygulanmasında belediyeler ön plana çıktı.

Salgın sürecinde; danışma hatlarının güçlendirilmesi, çözüm ve kriz merkezlerinin kurulması, evde kalmak zorunda olan kesime verilen destekler, evde bakım ve psikolojik destek hizmetleri, pazar yerleri ile ilgili düzenlemeler belediyelerin yine hızlı çözüm ürettikleri konular oldu.

Bu süreçte doğan maske ihtiyacına çözüm için maske üretimi yapan belediyeler oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan uyulması gereken temizlik ve sosyal mesafe kurallarında yine belediyeler vatandaşlara rehberlik etti.

Sokakların temizlenmesi ve ardından yapılan dezenfeksiyon çalışmaları, şehrin muhtelif noktalarına kullanılan maske ve eldivenlerin bertarafı için ayrı atık kutuları, dezenfektan cihazları konulması, sokak hayvanlarının beslenmesi yine belediyeler tarafından yapıldı.

Koronavirüs (COVİD-19) sürecinde belediyeler, iş planlarında olmayan birçok konu ile özverili olarak çalıştılar.

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

Bakkal Esnafına Aşı Çağrısı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Kovid-19 salgınıyla mücadelede kapsamında esnafa aşılanması çağrısı yaptı. Esnaf ziyaretlerini sürdüren...
- REKLAM -