Panjur Tamiri

Binayı çeşitli durumlara karşı korumanın ana bileşenleri panjurlardır. Panjurlarınız evlerinize zaten monte edilmişse, bakım ve panjur tamiri için zaman zaman panjur tamir ustalarını aramanız gerekmektedir. Zamanında yapılan panjur bakımı ve onarımı, panjurunuzu korozyona karşı korur ve panjurunuz da sorunsuz çalışır. Panjurlar tamir edilmezse, motorların arızalanması, panjurların açılmaması ve panjur kapılarında bükülme gibi sorunlar yaratabilir.

Panjuru hızlı bir şekilde tamir etmeniz gereken durumları aşağıda ki gibidir.

Arızalı Motor

Panjurunuzun motoru arızalanırsa, panjurlarınız düzgün çalışmaz. Motordan istenmeyen sesler duyarsanız veya kapatmadan kendi duruyorsa, zamanında bakım yapılmalıdır. Bu durumda panjur tamiri için bir usta çağırmalısınız.

Panjur Kirli veya Engel Var

Deklanşörünüz kirliyse ve gürültü yapıyorsa anında düzeltin çünkü büyük bir sorun yaratabilir. Panjurlarınızın zamanında temizlenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Kapak kirli olduğu için düzgün çalışmayacaktır. Zamanında yıkamanız ve temizlemeniz gerekir, aksi taktirde büyük tıkanmalara neden olabilir. Panjur bakımınızı ciddiye almazsanız, ileride onları değiştirmeniz gerekebilir.

Panjur Çalışırken Duruyorsa

Panjurlarınız açılıp kapanmanın ortasında durursa, yakınlık sensörleri zarar görebilir veya uygun şekilde ayarlanmayabilir. Bunu düzeltmek için panjur tamiri ustası gerekir ve onlar sorunuzu çözmek için size daha iyi rehberlik edebilirler.

Panjur Kapısının İçindeki Tokalar

Bu sorun, panjur malzemesi düşük kalitede olduğunda ortaya çıkar. Bu durumda panjur parçanız hava şartlarından dolayı kolayca zarar görür. Sorun buysa, panjur tamiri ustasını arayın. Çukurlu panelleri değiştirirler veya duruma göre panjuru değiştirmek gerekebilir.

Panjur Kolay Açılmıyor

Bazen panjurları açmaya çalıştığınızda düzgün çalışmazlar. Motor çok eski olduğu için arızalı olabilir. Zincirlerin paslanmış olması muhtemeldir ve bu da onları sorunsuz bir şekilde çalıştırmayı zorlaştırır. Düzgün çalışması için uzman panjur tamir ustası arayarak panjurunuzu tamir ettirebilirsiniz. Bu nedenle, panjur kapınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, pimapentamir.com’a girin ve bizimle iletişime geçerek panjurlarınızı onarın.

Panjurlar Güvenlik İçin İyi mi?

Ev güvenliği önemli bir husustur ve panjurlar güvenlik özellikleriyle bilinir. Ancak, hepsi satın aldığınız deklanşör türüne bağlıdır. Bugün piyasada çok çeşitli kepenkler mevcuttur. Güvenlik seviyesi tamamen panjur tipine, üretilme şekline ve kullanılan malzemelerin kalitesine bağlıdır. Esas itibariyle, panjurlar birden fazla seviyede güvenlik sunar.

Son Haberler