Pazartesi, Aralık 5, 2022

PERKOTEK X RAY CİHAZI

- REKLAM -

Metal El Dedektörü

Şehir hayatının getirdiklerinden biri kalabalık içinde yaşarken güvenliğin de sağlanmasıdır. Kalabalık ortamlarda veya güvenliğin gerekli olduğu kurumlarda çeşitli güvenlik sistemlerinin uygulandığına tanık oluruz. Her ortamın, her kurumun güvenlik ihtiyaçları farklı olabildiği için uygulamalar da farklılık gösterebilir. Çok sıkı güvenlik sistemleri uygulanması gereken yerlerde daha kapsamlı önlemler alınırken belirli noktalarda metal el dedektörü kullanılması yeterli olabilir. Özellikle giriş noktalarında bu cihaz çok önem taşımaktadır. Girişlerde yapılan kontroller caydırıcı ve güvenliğin ilk aşamasıdır.

Metal el dedektörü girişlerde özellikle hastane, havaalanı, alışveriş merkezleri, resmi kurumlar gibi hem kalabalık hem de güvenliğin öneminin fazla olduğu noktalarda kullanım kolaylığıyla tercih sebebi olmaktadır. Kişilerin üzerindeki veya eşyalarındaki tehdit unsuru olabilecek cisimlerin tespitinde tarama yöntemiyle sonuç verir. Herhangi bir tehlikeli cisim algıladığında sesli uyarıda bulunur. Kişilerin eşyalarında veya kıyafetlerinde gizlenmiş olan tehlike unsuru cisimleri tespit ederken kişinin vücudunda hangi bölgede olduğunu da tespit eder. Olumsuz durumların en başından fark edilmesinde x ray çok büyük rol oynar. Diğer dedektörlerden geçerken çeşitli metaller mesela kıyafet üzerinde yer alan kemer tokaları da uyarıya sebep olabilir bu durumda devreye giren bu cihaz sayesinde tekrar boy dedektörlerinin kullanılmasına gerek kalmadan uyarıya sebep olan cisim tespit edilebilir böylece zaman kaybına uğramadan güvenlik taraması gerçekleştirilebilir. Güvenlik sistemi tüm önlemleri sağlarken bir yandan da pratik olmalı ki kişilerin güvenliği maksimum düzeyde sağlanırken farklı problemlerle de karşılaşılması önlenebilsin. 

KONTROLLÜ GİRİŞ ÇIKIŞLAR

Günlük yaşantımızın pek çok yerlerinde rastlanılan ve ihtiyaç haline dönüşen otopark bariyeri, oldukça güçlü bir motor gücü ile çalışmaktadır. Fabrika, bina girişlerinde, ücretli otoban noktalarında kullanılmaktadır. Genel itibariyle otoparklarda oldukça sık rastladığımız bu ürünler kaza ve yaralanmaları hayatımızdan önlemek amaçlı gereklidir

Otomatik bir şekilde çalışma sistemin sahip olan otopark bariyeri plakaları tanıma, araçların giriş çıkış saatlerini kontrol etme gibi kullanım olanakları sağladığını söyleyebiliriz. Otopark bariyeri uzaktan kumanda aracılığı ile araçlara geçiş izini verip vermeme konusunda yetkili bir statüye sahip olursunuz. Mesafe oranı yaklaşınca açılıp kapanma refleksini gösteren bu ürünler sayesinde hayatımızda meydana gelebilecek pek çok kazaların önüne geçmiş oluruz. Bariyer üzerinde kurulu olan güvenlik sistemleri sayesinde olası yaşanacak kaza ve çarpmaları engellemeye yardımcı olur.

Kol uzunlukları ölçüleri 3-7 arası değişkenlik gösteren bu ürünlerin risk faktörü yaşanacak pek çok alanda bulundurulması en mantıklı yol olacaktır. Yere sabitlenerek yapısında bulunan motor gücüyle görevini en iyi şekilde tamamlayan bu ürün oldukça hızlı açıp kapama hareketleri göstermektedir.

Otopark alanında olan pek çok araçların kolay yoldan denetlenebilmesi adına üretimi gerçekleşmiş olan ve oldukça yarar sağlayan bu ürün ile çoğu yerde karşılaşmamız mümkündür. Güvenlik alanlarının en iyi şekilde alınması açısından fayda sağlayarak olabilecek tehlikelere de engel olmaktadır. Paslanmaz çelik ve alüminyum olarak farklı tipik özelliklerde bulunan bu ürünleri kullanacak mevkiye göre tercih etmek mümkündür.

Günümüzde otopark ihtiyacının yanı sıra otopark sahiplerinin de otoparka gelen kişilere daha iyi bir hizmet anlayışı sağlamak adına otopark otomasyonu yöntemine başvurduğunu söylemek mümkündür. Günden güne artış gösteren bir trafiğin olduğu ülkemizde bu tür otomasyon sistemlerine büyük gereksinim duyulmasıyla otopark işletmecilerin taleplerinde bir artış yaşandığı da bir gerçektir.

Genellikle yaşanan vakalar arasında araçların park sorunları olduğu için bu sistemler sayesinde artık pratik çözümler ile araç park etme sorunları ortadan kalkmaktadır. Otoparkın kontrolünü ele geçirmek isteyen işletmeciler akordiyon bariyer yoluna başvurarak bunu kolay yoldan başarmayı sağlayabilmektedir. Bu sistem ile giriş- çıkış kontrolleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Çevrimiçi ve çevrim dışı olarak çalışabilme işlevselliğine sahip bu otomasyon sistemleri ile artık otoparkın kontrolleri belirli planlar dâhilinde yürütülecektir.

Otopark alanına göre istenilen ölçülerde tasarlanan sistem ile otopark sorunları giderilmektedir. Otoparktaki araçların takibi, girişi çıkışların denetlenmesi, ücretlendirme işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleşmesi, araçların kalınan sürelerinin tespit edilmesi gibi pek çok unsurları bu sistem üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Verilerin raporlama sürecini aktaran otopark otomasyonları otoparkın planlı bir şekilde ve verimli bir halde yürütülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Ethernet ya da seri port gibi bağlantılar üzerinden de akış verimliliğini sağlayan otomasyon ile otopark sorunlarına etkin bir şekilde son veren çözüm sunulmaktadır. Sadece araçların giriş çıkışlarını denetleme yoluna başvurmadan ayrıca maliyet ve veri analizlerini de gerçekleştirerek otopark işletmecilerine katkı sağlamaktadır.

- REKLAM -

Son Haberler

Erenler’in 30 Milyon TL’lik dev altyapı projesi tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler’in dev altyapı projesini tamamladı. Cumartesi günü gerçekleştirilen son etap altyapı çalışmalarının gün içerisinde sonlanmasıyla beraber...