Cumartesi, Ağustos 13, 2022
spot_img

Rektör Sarıbıyık’tan 15 Temmuz mesajı

- REKLAM -

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “15 Temmuz direnişi milletimizin tarihinde önemli köşe taşlarından birisi” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Sarıbıyık mesajında, “Darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçmiş olsa da devletimizin FETÖ ve benzeri terör örgütleri ile mücadelesi aralıksız devam ediyor. Uzun yıllar boyunca milletimizin manevi değerlerini kullanarak büyük maddi varlıklar edinen, nitelikli insan kaynağını kendi çıkarları için kullanarak ülkemize karşı tehdit haline getiren, devletin en önemli makamlarını ayak oyunları ve düzenbazlıklarla ele geçirmeye çalışan bu terör örgütü 15 Temmuz 2016’da doğrudan devletimizin bütünlüğüne ve milletimizin canına kastetmeyi göze aldı. Milletimizin o zor günde gösterdiği feraset ve kahramanlık belki de ülkemizin işgaline kadar uzanabilecek bir sürecin önüne geçti. İşte bu yüzden 15 Temmuz direnişi milletimizin tarihinde önemli köşe taşlarından birisi oldu. Bu önemli günde şehit olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ise sevdikleriyle birlikte mutlu ve güzelliklerle dolu bir ömür diliyorum. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

- REKLAM -spot_img

Son Haberler

SUBÜ’lü 2 bin 421 öğrenci iş deneyimi kazandı

SUBÜ, 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında geliştiricisi olduğu +1 Eğitim Modeli kapsamında 2 bin 421 öğrenciyi tam zamanlı olarak...