Çarşamba, Ağustos 17, 2022

Sakarya fuar için gün sayıyor

- REKLAM -

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı için geri sayım başladı. Pandemi kuralları çerçevesinde 11-14 Kasım tarihleri arasında Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek olan fuarda, tarımdaki son yenilikler ve teknolojik gelişmeler, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler görücüye çıkacak. 
 
Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, tarım ve hayvancılık şehri Sakarya için bu tür fuarların önemli olduğunu vurguladı. Sarı “Fuarlar, gelişen teknolojiyi yakından takip etme imkanı sunar, sektördeki potansiyeli daha da artırır, hem üreticiye hem de şehre büyük katkı sağlar” dedi. 
 
“Fuar alanı için yer arıyoruz”
Sakarya’ya yakışır bir fuar alanı kazandırmak için yıllardır mücadele ettiklerini belirten Sarı “Çağa ve yeni gelişen teknolojiye uygun, çok amaçlı, uluslararası bir fuar alanı istiyoruz. Borsa olarak elimizi taşın altına koyduk, yer arıyoruz. Hedefimiz en kısa zamanda gerçek bir fuar alanına kavuşup, fuarımızı geleneksel ve uluslararası hale getirmek” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img

Son Haberler

Çöpe atılan 18 milyon ton gıda artığı hayvan yemine dönüşecek

Tarım ve Orman Bakanlığının geçen hafta yayımlanan yönetmelik değişiklikleriyle otel, restoran ve yemekhane gibi yerlerde çöpe atılan 18 milyon...