Pazartesi, Aralık 5, 2022

Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali “En”lerde

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali, prestijli festivallerin bulunduğu katalogda yer aldı.

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali’nin saygınlığı giderek artıyor.

Yurt içi ve yurt dışında pek çok platformda kendinden söz ettiren festival ülkemizde yapılan büyük film festivalleri listesine girdi. Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali, Antalya Uluslararası Altın Portakal, İstanbul Uluslararası Film Festivali, Boğaziçi Uluslararası Film Festivali ve Frankfurt Türk Filmleri Festivali gibi saygın festivallerin bulunduğu katalogda yerini aldı.

2021 Film Festivalleri Kataloğuna göre, Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali ülkemizdeki en büyük film festivalleri arasına girdi.

Üniversite Kısa Film Festivalleri listesinde ise uluslararası kriterlere göre ilk 4’te yer alıyor.

Sinema Araştırmacısı Hayri Çölaşan tarafından hazırlanan Film Festivalleri Kataloğunda, Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivalinde düzenlenen panel, seminer ve atölyeler gibi eğitim faaliyetlerine de dikkat çekiliyor.

Katalogda ayrıca 2021 yılında ödül alan 5 film yönetmeninin de Sakarya Üniversitesi mezunu olduğu bilgisi yer alıyor.

Kataloğun linki: http://www.kameraarkasi.org/makaleler/makaleler/2021_filmfestivalleri.pdf

- REKLAM -

Son Haberler

Erenler’in 30 Milyon TL’lik dev altyapı projesi tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler’in dev altyapı projesini tamamladı. Cumartesi günü gerçekleştirilen son etap altyapı çalışmalarının gün içerisinde sonlanmasıyla beraber...