Sakaryalı müzisyenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi, “zor durumdayız”

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler gereği düğün ve eğlence mekânlarının kapalı olması sebebiyle etkilenen müzisyenler Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneğinde bir araya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundular.

SAFAMDER Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneği Başkanı Fahrettin Çakar dernek binasında Sakaryalı müzisyenler ile bir araya geldiği toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek müzisyenler, düğün salonu sahipleri, ses ışık firmaları ve organizasyoncular olarak zor durumda olduklarını dile getirdi.

Çakar yapmış olduğu açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Devlet büyüklerimiz, mülki amirlerimiz, şehrimizin değerli yöneticilerine Sakaryalı müzisyenler olarak seslenmek istiyoruz. Bizler ülkemizin her platformunda var olan, Türkiye ekonomisine oldukça büyük katkı sağlayan düğün sektörüne hizmet veren müzisyenler, düğün salonu sahipleri, ses ışık ve organizasyon firmaları olarak tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden Covid-19 salgını sebebiyle en çok etkilenen kesimlerin başında gelmekteyiz.

Birçok esnafımız iş yerlerini kapatırken birçoğumuzda kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Tüm umutlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın bizler ile ilgili açıklamasına bağlamış 1 Temmuz itibariyle işlerimizin yeniden açılmasını beklerken yayınlanan genelge maalesef bizler için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Birçok düğün, davet ve organizasyon sahibi vatandaşımız iptal talebiyle ofislerimize akın etmektedir. Bizler bu süreçte çaresiz ne yapabileceğimiz bilemez halde çözüm beklemekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızdan yayınlanan genelgenin tekrardan gözden geçirmelerini istirham ediyoruz. Biz müzisyen, düğün salonu sahipleri ve organizasyoncular olarak sosyal mesafe ve gerekli her türlü tedbirlerin alınmasıyla işlerimizi yapmak ve evimize ekmek götürmenin peşindeyiz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Son Haberler