Sakaryalı sporseverler Karaköy’de buluştu: Off-road heyecanı kaldığı yerden

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Petlas Off-Road Türkiye Şampiyonası’nın son etabı Karaköy’de start aldı. 28 araç ve 56 pilotun katıldığı yarışlarda heyecan doruğa çıktı.  Yüzlerce sporsever, Spor Ada Vizyon Projesi alanında mücadeleyi ilgiyle izledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sporun her dalında dev organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. BMX ve MTB dünya yarışlarının ardından bu kez de Off-Road alanında Türkiye’nin en büyük ve prestijli yarışı Sakarya’da start aldı. Petlas Off-Road Türkiye Şampiyonası 5. Ayak yarışları Poyrazlar ve Karaköy parkurlarında yapıldı. Orman etabının ardından bugün, Büyükşehir Belediyesi’nin Spor Ada Vizyon Projesi alanında ‘seyirci’ etabı start aldı. Aralarında Sakaryalı Türkiye şampiyonu offroad pilotu Mustafa Saray ve 8 Sakaryalı pilotun yer aldığı 56 pilot, 28 araçla Karaköy parkurunda şampiyonluk için mücadele etti. Bitçi Racing Team, Amdoff Off-road Team ve EVL Garage olmak üzere 3 farklı takım SSV, S1, S2, S3, S4 ve Takımlar Şampiyonası kategorilerinde yarışa çıktı.

Spor Ada Vizyon Projesi’nde heyecan devam edecek

11.00’da start alan yarışlar 2 bin 700 kilometrelik Karaköy parkurunda nefes kesen bir heyecana sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin misafirler için hazırladığı pist alanında yüzlerce sporsever, yarışları yakından takip etme fırsatı buldu. Vatandaşlar, pis içindeki tribün alanında aralıksız devam eden mücadeleyi büyük bir ilgiyle izledi. Yarışlar, saat 17.00’a kadar devam edecek. Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği 54 Off-Road Team takımı da yarışlara damga vurdu. Sakarya’nın pilotları, performanslarıyla ilk turlarda isimlerini ilk sıralara yazdırdı. Yarışların sonunda saat 18.00’da ödül töreni yapılacak. Ayrıca, son etabın yapıldığı Büyükşehir Spor Ada Vizyon Projesi alanının otomobil ve motor sporlarına ait tüm pistler hazırlandığında Türkiye ve dünyadaki dev yarışlara ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Son Haberler