Salmanlı Turizime Kazandırılsın

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Salmanlı mahallesine giderek mahalle muhtarı Mesut Şentürk’ün ve MHP mahalle başkanı Coşkun Karayel’in misafirperverliğinde beraberinde birtakım ziyaretlerde bulundu.

Ziyarette Muhtar Mesut Şentürk ve azalar Servet Seyrek, Feridun Ayhan ve İbrahim Göktaş köyün bir takım sıkıntı ve taleplerini dile getirdiler.

Köyde uygun bir yere gençler için bir futbol sahası ile, şu an kullanımda olmayan köy okulu binasının önündeki alana voleybol sahası yapılmasını talep ettiler. Okul önünde inceleme yapan heyete gençlerde aynı talepleri yinelediler.

Ayrıca muhtar Şentürk:’’Salmanlı mahallesinde bulunan sulama göletinin, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Marmara bölgesinde yaşayan insanlarca keşfedildiğini, hafta sonu üç yüz ile dört yüz arasında misafir topladığını gerek mesire alanı olarak kullanıldığını gerek ise balık tutmak amacıyla göl kenarına gelen yerli turistlerin olduğuna dikkat çekti.”

Burada, gölete ulaşım sağlayan ve etrafını çevreleyen yolun bozuk ve çamurlu olmasından dolayı yağmurlu günlerde araçların yolda kaldığını kuru günlerde ise yağmurdan dolayı bozulan yollardan araçların geçemediği mahalle sakinleri tarafından ifade edildi.

Mahalle halkıyla bire bir ilgilenen MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak “Muhtarımızın ve gençlerimizin istekleri makul istekler. Bu köyde çok güzel bir doğa harikası var, öncelikle gelmeyenler için buraya gelip göletin kıyısında güneşin batışını seyretmelerini tavsiye ediyorum. Şehrimizin yöneticilerine bu bölgeye de turizmi geliştirecek faaliyetler getirmeleri çağrısında bulunuyorum.  Belediye başkanlarımıza da konuyu ileteceğim, kanuni çerçevede getirilebilecek hizmetlerin gelmesi için gayret göstereceğim” dedi.

Son Haberler