Perşembe, Kasım 30, 2023

Sapanca’da Görkemli Gece. Girişimci Kadınlar Bir Araya Geldi

Sakarya Kadın Girişimciler Derneği (SAKİKAD) Başkan Nagihan Aygün öncülüğünde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız da gecede girişimci kadınları yalnız bırakmadı.

ÜRETEN KADININ SESİ

Kadın girişimciliğini geliştirmek, sosyo-ekonomik yaşamda kadını güçlendirmek, üreten kadının varlığının sesi olmak vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Sakarya Kadın Girişimciler Derneği (SAKİKAD) Başkan Nagihan Aygün öncülüğünde Sapanca’da bir otelde bir araya geldi. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Sakaryalı girişimci kadınların buluştuğu toplantıda AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız da gecede SAKİKAD üyelerini yalnız bırakmadı.

KADINLAR İSTERSE

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Nagihan Aygün, “Bu özel etkinlikte Milletvekilimiz TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanımız Çiğdem Erdoğan Atabek ile Baro Başkanımız İlknur Ebiz Yıldız’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kendileri şehrimizdeki kadınların istediği zaman her şeyi başarabileceğinin canlı örneğidir. Kadınlar isterse her şeyi başarırlar. Derneğimizde de birçok başarı hikayesi mevcut. Bu hikayelere yenisini katmak için SAKİKAD olarak girişimci kadınlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

BENİ GURURLANDIRDI

AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek ise, “Burada gördüğüm kalabalık beni gururlandırdı. Sakaryalı kadınlarımızın hayatın her anında güçlü olması bizlere de ayrı bir motivasyon katıyor. Burada birçok girişimcilik hikayesi var. Devletimizin de bu konuda yoğun teşvikleri mevcut. Her birinizi teker teker tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Biliyorsunuz ki kalbimizin bir yanı hep Kudüs ve Gazze’de dualarımız her zaman oradaki kardeşlerimiz ile. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

Gece konuşan Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, “Burada birçok farklı sektörden kadınların başarı hikayelerine şahit olmak çok güzel bir duygu. Sakarya’nın ilk kadın baro başkanı olarak burada, bu girişimci kadınlarımızla ne kadar gurur duysam az. Sakarya Barosu olarak bizler de girişimci kadınlarımızın her zaman arkasındayız. Bu güzel gecede davetleri için Nagihan Aygün hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde de bu topluluktan tüm Sakarya’nın gurur duyacağı birçok proje çıkacağına eminim” şeklinde konuştu.

ÇİÇEK HEDİYE EDİLDİ

Programda yapılan konuşmaların ardından geçtiğimiz hafta ‘en iyi kadın milletvekili” ödülü alan Çiğdem Erdoğan Atabek’e çiçek takdim edildi. Çiçek için teşekkürlerini sunan Atabek, girişimci kadınların her zaman yanında olduğunun altını çizdi. Program hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Son Haberler