Sapanca’da Korona Virüse Karşı Tedbirler Arttırıldı

Çok yüksek riskli bölgede yer alan Sakarya’da insan sirkülasyonunun yaşandığı yoğun bölgelerdeki tedbirler arttırıldı. Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yoğun şekilde kullanılan bankların kullanılmaması için şeritler çekti.

İnşallah mücadelemiz ve sabrımızın sonu selamet olacaktır 

İlçe genelinde korona virüse karşı adeta savaş açan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Banklar şimdiye kadar halkımızın hizmetindeydi. Bugün halkımızın sağlı için geçici süreli olarak kullanıma kapıyoruz. Kamelyaların kullanılmaması için güvenlik şeridi çekiyoruz. İş yerlerinin dezenfektan kullanımlarına, sosyal mesafe uyarı işaretlerinin bulunmasına yönelik denetimlerimiz arttırmış bulunmaktayız. İnşallah virüs ile mücadelemiz ve sabrımızın sonu selamet olacaktır” dedi.

İşin farkına, ciddiyetine varalım

Kalabalık alanlardan herkesin uzak durması gerektiğini aktaran Başkan Özen, salgının yayılmasını önlemek için vatandaşların evlerinden zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamasını istedi. Başkan Özen “Ciddi bir şekilde önlemler almalıyız. İşin farkına, ciddiyetine varalım. İlimiz yüksek riskli gurupta yer almaktadır. Tedbir almazsak daha olumsuz sonuçlar gelme ihtimali çok yüksek ve sonuçlar çok ağır olabilir. Özellikle kalabalık olması muhtemel olan pazar yerlerinde vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi korumayı ihmal etmemeliler. Kırmızı rengi maviye çevirmek bizlerin elinde. Ben halkıma güveniyorum yarın daha rahat ve huzurlu olması için tedbiri elden bırakmayalım” diye konuştu.

Belediye ekipleri tarafından toplu kullanım alanları ve ilçe esnaflarına yönelik denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği bilgisi verildi.

Son Haberler