Çarşamba, Mayıs 18, 2022

Sapanca’da, Larva için Erken Önlem

- REKLAM -

Sapanca Belediyesi, larva ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarına başladı. Halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için her yıl hassasiyetle yapılan ilaçlama çalışmalarına bu yılda başlandı.

Ne kadar erken başlanırsa sonuç bizler için o kadar iyi olmaktadır

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, belirlenen program dâhilinde durgun su birikintileri, dereler, kanallar, rögarlar ve mazgallar gibi larvaların yuvalanabileceği alanlarda ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesini yürütüyor. İlçe genelinde su birikintileri ve bataklık alanlarda yürütülen larva mücadelesinde ergin aşamaya gelmeden larvaları üreme alanlarında yok etmeye yönelik çalışmaları etkin bir biçimde sürdüren ilaçlama ekiplerimiz; sulak alanlar başta olmak üzere, çöp konteynerleri, kanallar, foseptik ve gübrelik alanlarda ilaçlama yapıyor. Haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerdeki karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmaları da sürüyor. Larva ile mücadelemiz yaz boyunca devam edecek. Tedbir amaçlı yapılan çalışmalar ne kadar erken başlanırsa sonuç bizler için o kadar iyi olmaktadır. Çalışmalarımız da destek olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı İlaçlama Ekibine de teşekkür ederiz” dedi.  

Vatandaşlarında çevrelerinde su birikintisi sağlayacak alanlara imkan verilmemeleri konusunda hassas davranmaları konusunda rica edildi.

 

Son Haberler

Fahri Tuna KİTAPFEST’te Sakarya Şehrini Anlattı

Sakarya Üniversitesinin düzenlediği KİTAPFEST “Sakarya Şehrinin Sesi” söyleşisine Yazar Fahri Tuna ve Mehmet Mazak katılarak Sakarya şehrini, Sakarya insanını...