SAÜ Genel Sekreterliğine Reyhan Yıldırım atandı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Genel Sekreterlik görevine Reyhan Yıldırım’ı atadı.

Sakarya Üniversitesi’nde 2014-2018 yılları arasında Genel Sekreter olarak görev yapan Reyhan Yıldırım, o dönem Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın rektör olmasıyla görevinden ayrılarak Ankara’da bir göreve geçici görevlendirme ile gitmişti.

SAÜ’de 2022 yılında rektörlüğe atanan Prof. Dr. Hamza Al ise ilk olarak Reyhan Yıldırım’ı kadrosu olan Genel Sekreterlikte görevlendirdi. Reyhan Yıldırım bir süre sonra Genel Sekreterlik görevden ayrılınca yerine Doç. Dr. Abdulkadir Altunsoy atandı.

Doç. Dr. Abdulkadir Altunsoy’un Genel Sekreterlik görevinden ayrılması üzerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Genel Sekreterlik görevine Reyhan Yıldırım’ı yeniden atadı.

Reyhan Yıldırım Kimdir?

1971 yılında Sakarya’da doğan Reyhan Yıldırım, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olup 1993 yılında Sakarya Üniversitesinde göreve başladı.

2006 – 2010 yılları arasında İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Satınalma Şube Müdürlüğü görevini yürüttü.

Kalite Yönetim Sistemleri, EFQM Yönetim Modeli konusunda çeşitli eğitimler alan Reyhan Yıldırım 2010 Aralık ayında Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı, 2017 Temmuz ayında Sakarya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine getirildi.

2022 yılında T.C. Çalışma Bakanlığında görev aldı.

9 Temmuz 2022 tarihinde Prof. Dr. Hamza Al’ın Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atanmasının ardından T.C. Çalışma Bakanlığından Sakarya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine geri döndü. 

Reyhan Yıldırım evli ve 2 çocuk annesidir.

Son Haberler