Salı, Mayıs 17, 2022

SAÜ Öğretim Üyeleri İngiltere ile Fransa Arasındaki Balıkçılık Krizini Analiz Etti

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sezercan Bektaş ile Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Görkem Kayacık, İngiltere ile Fransa arasındaki derinleşen balıkçılık krizine ilişkin analiz yazıları kaleme aldılar.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla birlikte Fransa ve İngiltere arasında ortaya çıkan krize değinen “İngiltere-Fransa balıkçılık krizi ve Ege’deki paralellikler” isimli yazısında, Dr. Öğr. Üyesi Sezercan Bektaş, Fransa’nın bu konudaki argümanlarıyla Türkiye’nin Ege Denizi’nde ileri sürdüğü argümanların örtüştüğünü savunmakla birlikte, bu paralellikten yola çıkarak Yunanistan’ın eşit uzaklık ilkesi iddiasının hukuka uygun olmadığı görüşünü ifade ediyor. Arş. Gör Görkem Kayacık ise, “Fransa ve İngiltere arasındaki balıkçılık krizi derinleşiyor” başlıklı analizinde krizin temel sebeplerini AB politikaları bağlamında açıklamaya çalışarak sorunun bir tahkim yargılaması neticesinde çözülebileceğinin öngörüldüğünü vurguluyor.  

Son Haberler

Sezon Öncesi Amfi Tiyatro Yenileniyor

Sapanca Belediyesi sezon öncesi Sapanca Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesindeki Amfi Tiyatro’ da yenileme çalışmalarına başladı. Konser, söyleşi, tiyatro gösterimi gibi...