SEAH’da Endoskopi Ünitesi yenilendi

SEAH Merkez Kampüsünde bir süre önce yenileme çalışmaları yapılan Endoskopi Ünitesi hizmete açıldı. Yenilenen ünitede, ileri derece endoskopik işlemler başarıyla gerçekleştirilebilecek.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Merkez Kampüsünde yenilenen Endoskopi Ünitesi hizmete girdi. İçerisinde 3 işlem odası, 1 ERCP odası, 6 yataklı müşahede alanı, personel toplantı salonu ile personel odaları ve depo alanı bulunan ünitenin açılışı için program düzenlendi. Programa Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Prof. Dr. Fehmi Çelebi, hekimler ve sağlık personeli katıldı.

Yenilen üniteyle ilgili bilgi veren Prof. Dr. Fehmi Çelebi, ilimizde 3. Basamak hizmet veren tek hastane olarak SEAH Cerrahi Kliniğinin yoğunluğunu dile getirerek, günlük ortalama yüz civarında endeskopi işlemi gerçekleştirildiğini kaydetti. Fiziki alanların iyileştirilmesi ve kapasite artırımıyla birlikte yenilenen ünitenin hastalara daha kaliteli hizmet vermek anlamında önemine değinen Çelebi, katkılarından dolayı İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere, hastane yönetimine teşekkür etti. Çelebi “Tanı amaçlı birçok endoskopik işlem yapılıyor. Özellikle ameliyatlar sonrası bu işlemlere ihtiyaç duyuluyor. İleri düzey cerrahi işlemlerde yine ileri düzey endoskopilerin yapılması bakımından yenilenen ünitemiz ihtiyaçlarımıza cevap verecek.” diye konuştu. Ünitede yapılan çalışmalarla ilgili brifingin ardından program sona erdi.

Son Haberler