“Şehrimizi geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlıyoruz”

Serdivan Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulunda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Serdivan’da 29 ayda yol bakım ve yapım çalışmaları için toplamda 18 Milyon 199 bin 355 lira yatırım yaptık. Sabahattin Zaim Bulvarı ile Süleyman Binek Caddesi arasında inşa edilen köprü geçişli yeni bulvar ile Yenikent’ten Serdivan’a geçişlere alternatif kazandırdık. Altyapı projeleriyle taleplere çözümler ürettik. İnşallah birlikte Serdivan’ı ve Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine taşıyacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Muhtarlar Derneğinin 3. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kurulda Başkan Yüce’nin yanı sıra Serdivan Kaymakamı Ali Candan, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Başkanı Selami Aykut, Erzincan Muhtarlar Derneği Başkanı Kurtuluş Kılıç, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, SESOB Başkanı Hasan Alişan, oda başkanları, muhtarlar, meclis üyeleri ve davetliler yer aldı.

Hizmet için varız

Olağan genel kurul toplantısının hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Hemşehrilerimizin teveccühü ile göreve gelmiş kardeşlerimle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz bu şehrin hizmetkârlarıyız. Göreve geldiğimiz günden itibaren hep birlikte şehrimiz için gündüz gece çalışıyoruz. ‘Sakarya’da Asfaltlanmamış Yol Bırakmayacağız’ sloganıyla yola çıktık. 29 aylık süreçte şehrimizin cadde ve sokaklarında 1 milyon tondan fazla asfaltlama çalışması ile 700 kilometreyi aşan yol yapmış olduk. Tüm paydaşlarımızla birlikte altyapı ve üstyapıda ihtiyaçları karşılıyor, taleplere çözümler üretiyoruz.” dedi.

23 kilometreye 18 milyon yatırım

Serdivan özelinde yapılan yatırımları paylaşan Başkan Yüce, “Serdivan’da 29 ayda yol bakım ve yapım çalışmaları için 18 Milyon 199 bin 355 lira yatırım ile yaklaşık 23 kilometreye ulaşan 37 bin 697 ton asfalt çalışması yaptık. Sabahattin Zaim Bulvarı ile Süleyman Binek Caddesi arasında inşa edilen köprü geçişli yeni bulvar ile Serdivan ve Yenikent’i bağladık. 2 kilometre uzunluğundaki yolda; yürüyüş yolları, bisiklet yolu, peyzaj ve aydınlatma çalışmaları yaptık. Yıllardır çözülmemiş bir sorun olarak hem şehrimiz hem de ilçemiz için problem teşkil eden 32 Evler Caddesini altyapıdan üstyapıya kadar neredeyse sıfırdan yeniledik.” diye konuştu. 

Bisiklet Şehri Sakarya

Başkan Yüce, Sakarya’nın sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için çalıştıklarını vurgulayarak, “Sakarya pek çok spor dalına ev sahipliği yapabilecek seviyede. Bisiklet de bu sporlar arasında nadide bir yere sahip. Şehrimizin avantajını fırsata çevirmek için pek çok şampiyona, bisiklet yolu, organizasyon ve proje gibi çalışmalar yürütüyoruz. Hamdolsun bu çalışmalarımız sonucunda Sakarya’mız dünyada yalnızca 22 şehrin ve bölgenin sahip olduğu, Uluslararası Bisiklet Federasyonu tarafından verilen “Bisiklet Şehri” unvanını almaya hak kazandı. Türkiye için bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Şehrimizi ve ülkemizi uluslararası spor camiasında temsil etme fırsatı bulduk. Unvanın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Tabi bu unvanı almak zorlu şartlara bağlı. En önemlisi de bisiklet yolları yapmış olmak. 3 etaptan oluşan ve Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden başlayarak Sapanca’ya kadar uzanacak olan bisiklet yollarının bir bölümü Serdivan sınırlarından geçiyor.” dedi.

1 milyon kitaplı kütüphane Serdivan’a

1 milyon kitap kapasiteli kütüphane projesinin planlamalar arasında olduğuna da konuşmasında yer veren Yüce, 9 bin metrekarelik alanda inşa edilecek şehir kütüphanesinin, 250 araçlık kapalı otoparkı, fuaye ve sergi alanları ve genç kütüphanesi ile şehrin entelektüel birikimine yeni bir soluk kazandıracağını söyledi. Bakanlıkla temas halinde olduklarını da ifade eden Başkan Yüce, bakanlığın yatırım programına alınması için yoğun görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi.

Kayıp kaçakla mücadeleyle tasarruf hamlesi

İlçenin altyapısına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirten Başkan Ekrem Yüce, “Su kayıplarının önüne geçmek için 52 adet izole alt bölge odasını devreye aldık. 4 milyon 300 bin lira yatırım ile 14 milyon 850 bin metreküp su tasarrufu ve 22 milyon 300 bin lira ekonomik kazanç sağladık. Yine Serdivan’da ki yağmur suyu hatlarını yenileyerek yağmur sonrası meydana gelen altyapı sorunlarına çözüm sunuyoruz. Serdivan için hayata geçirdiğimiz ve burada sayamadığımız pek çok projeyi sizler yakından biliyor ve takip ediyorsunuz. İnşallah sizlerle birlikte el ele vererek Serdivan’ı ve Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Son Haberler