Salı, Mart 9, 2021

Oğuz Gıda’nın üretim kapasitesi artışı için ÇED süreci başladı

Oğuz Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sakarya Şubesi üretim kapasitesini arttırmak üzere yaptığı başvuru için ÇED süreci başladı.

Oğuz Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisleri için Meyve Suyu, Meyve Nektarı, Meyve Aromalı Gazlı İçecek, Meyve Aromalı İçecek, Alkolsüz İçecek, Gazlı İçecek ve Enerji İçeceği Üretim Faaliyeti Kapasite Artışı başvurusu için ÇED süreci başladı.

Tesiste mevcut durumda yer alan üretim prosesleri baz alındığında 02.04.2019 Tarihli kapasite raporuna göre 3 adet Tetrapak Dolum Hattı, 2 adet PET Dolum Hattı, 1 Adet Teneke Kutu Dolum Hattı ve 1 adet Cam Dolum Hattında 218.092,794 lt/yıl Meyve Suyu ve Aromalı İçecek, Gazlı İçecek ve Enerji İçeceği üretimi gerçekleştirilmekte.

Planlanan kapasite arttırma durumda ise tesiste mevcut durumda yer alan 7 adet dolum hattına 3 adet dolum hattı ilave edilerek kapasite artışı yapılması planlanmakta. Sonuç olarak tesiste 4 adet Tetrapak Dolum Hattı, 4 adet PET Dolum Hattı, 1 Adet Teneke Kutu Dolum Hattı ve 1 adet Cam Dolum Hattı yer alacak. Bu kapsamda tesiste; 350.000.000 lt/yıl kapasite ile Meyve Suyu, Meyve Nektarı Üretimi, Meyve Aromalı İçecek ve Alkolsüz İçecek Üretimi ve 350.000.000 lt/yıl kapasite ile Gazlı İçecek, Enerji İçeceği Üretimi gerçekleştirilmesi planlanmakta. Tesiste süt ve süt ürünleri üretimi gerçekleştirilmeyecek.

Firma tarafından yapılacak kapasite arttırma planında kapalı alanlarda hiçbir değişiklik yapılmayacak olup dolum hatlarında artış ve revizyonlar yapılarak kapasite artışı gerçekleştirilmesi planlanmakta.

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

- REKLAM -