Selen Özyıldırım Seçim Beyannamesini Açıkladı

DEVA Partisi Arifiye Belediye Başkan Adayı Selen Özyıldırım’ın Seçim Beyannamesini açıkladığı Arifiye Kültür Merkezi Meydanı’nda DEVA Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, “20 yıldır bu ilçeyi yönetenler Arifiye’nin gelişimine bir katkı sunamamışlardır. Selen Özyıldırım Arifiye’nin gelişimine ve  değişimine imza atacak, Arifiyelilerin mutluluğu ve huzuru için canla başla görev yapacak başkan adayımızdır.” dedi.

DEVA Partisi Arifiye Belediye Başkan Adayı Selen Özyıldırım, DEVA Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ercan Başnuh, İl Başkanı Kerem Resul Ballı ve DEVA Partisi İl yöneticileri ve İlçe Başkanları ile birlikte Arifiye Kültür Merkezi Meydanı’nda  Arifiyelilere seslendi. Selen Özyıldırım, Arifiye’nin bu seçimde tüm ezberleri bozacağına, iktidara sarı kartı göstereceğine inandığını belirterek, yapacakları icraatlar yanında yapmayacaklarını da açıkladı.

Selen Özyıldırım Açıklamasında şunları söyledi; “Bugün burada, Arifiye’nin makus talihine bir son vereceğimiz ve kaybolan yıllarını telafi etmeye başlayacağımız günün startını vermek için huzurlarınızda bulunuyorum. “Vizyon Arifiye 3T! Projelerimizle” Arifiye’ye deva olmak için yola çıktık. Sakarya’nın tam ortasında, beş ilçeye sınırı olan Arifiye aynı zamanda Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısı olmasına rağmen, maalesef koca bir kasaba olmaktan öteye gidememiştir.

Bir ilçe düşünün;

Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısı, içinden Anadolu Otoyolu, D-650 ve D-100 karayolu geçiyor! Bir ilçe düşünün; Sakarya Nehri, Sapanca Gölü ve İl Ormanına sahip! Bir ilçe düşünün; konumu şehrin tam ortasında, bünyesinde şehirlerarası otobüs terminali ve yüksek hızlı trenin önemli duraklarından biri var! Bir ilçe düşünün; Sakarya’nın en eski yerleşim birimine, ülkenin ilk köy enstitülerinden ve öğretmen liselerinden birine ev sahipliği yapmış! Bir ilçe düşünün; ulusal ve uluslararası birçok firmanın üretim tesislerine ev sahipliği yapıyor!

 Ve bu ilçenin 20 yıldır aynı parti, 15 yıldır da aynı kişi tarafından yönetilmesine rağmen; bu ilçede, bitmek tükenmek bilmeyen elektrik kesintilerini düşünün! Bu ilçede; mahallelerimizin yaklaşık yarısında kanalizasyon altyapısının olmadığını düşünün! Bu ilçede; yollardaki çukurların Ay’daki kraterlerle yarıştığını düşünün! Bu ilçede; çöp atmak için çöp konteynırı aramak zorunda kaldığımızı düşünün! Bu ilçede; toplu taşıma ile komşusu olan beş ilçeden dördüne gitmek için 2 vesait kullandığımızı düşünün! Bu ilçede; 51 binden fazla nüfusa sahip olmamıza rağmen, en yakın alışveriş merkezi için bile başka ilçelere gitmek zorunda kaldığımızı düşünün! Bu ilçede; toplu taşıma ile kendi hastanemize gidemediğimizi, 9 km’lik yolu 50 dakikada gittiğimizi düşünün! Bu ilçede; araç kullanırken ucube altgeçitte strese girdiğimizi, park yeri bulmak için birkaç tur atmak zorunda kaldığımızı düşünün! Bu ilçede; her okul giriş ve çıkış saatlerinde trafiğin felç olduğunu düşünün! Bu ilçede; elimizden Adaray’ın alındığını düşünün! Bu ilçede; çalışan annelerin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir kreşin bile olmadığını düşünün! Bu ilçede; nüfusun %40’ı gençlerden oluşmasına rağmen, gençlerin kaliteli vakit geçirebilecekleri mekanların olmadığını düşünün! Bu ilçede; emeklilerin evlerine hapsolduğunu, sosyal hayattan da emekli olduğunu düşünün! Bu ilçe Arifiye! Maalesef…

Arifiye’nin elindeki imkân ve kaynaklar, tüm ülkedeki diğer ilçeleri kıskandıracak derecede fazla olmasına rağmen, Arifiye’miz Sakarya’da bile hak ettiği değeri görememiştir. Bu kadar imkana ve kaynağa rağmen, Arifiye’miz çöp toplama, yol yapma, altyapı gibi en temel belediyecilik hizmetlerinden bile mahrum bırakılmıştır! Soruyoruz, Arifiye’nin günahı ne? Arifiye bu şehrin en çok katma değer üreten ilçesi oldu, ama siz Arifiye’yi koca bir köy olmaktan öteye götüremediniz! Arifiye size her seçimde rekor sayıda oy verdi, ama siz bunu çantada keklik oylar olarak gördünüz! Arifiye size inanmıştı! Arifiye size güvenmişti! Ama artık Arifiye’nin sabrı taştı. Arifiyeliler, Arifiye’ye deva olacak bir başkan istiyor!

Biz Arifiye’nin kaybolan yıllarını belki geri getiremeyeceğiz ama sizlerin de desteği ile, ilk 5 yılımızda uygulayacağımız projelerle boşa geçmiş 15 yılı telafi edeceğiz! 100 yıllık Cumhuriyetimizin en kadim ilçelerinden biri olan Arifiye’yi; altyapı, çöp ve çukur gibi ilkel sorunlarından kalıcı olarak kurtaracağız!

Vizyon Arifiye 3T! ile Arifiye’yi tarım, turizm ve teknolojide cazibe merkezi haline getireceğiz! Nasıl mı? Belediye organizasyonu dahilinde kurulacak çiftçi kooperatifinde isteyen çiftçilerimizle planlı ve alım garantili tarımsal faaliyet gerçekleştirilecek. Kooperatif bünyesinde bulunan çiftçilerimize ekim alanı, sulama, ziraat mühendisi, tohum ve gübre desteği verilecek. Nihai satıcılar ile üreticilerin buluşacağı kooperatif sayesinde Arifiyeliler kaliteli ve ucuz gıdaya erişebilecek. Arifiye kazanacak!

İlçe sınırlarımız dahilinde bulunan Sakarya Nehri’nde gondol turlarının, mesire ve konaklama alanlarının olduğu, ailelerin huzur içinde vakit geçirebileceği cazibe merkezlerinden birini yapacağız.  Sapanca gölü kıyısında büyük Arifiye Festivali’ni düzenleyeceğiz. İlçemizde faaliyet gösteren karavan üreticileri ile yapacağımız iş birliği sayesinde, Arifiye karavan fuarını gerçekleştireceğiz.

Yine süs bitkiciliği konusunda kendini ispat etmiş Arifiyeli üreticilerimizle işbirliği yaparak, uluslararası Arifiye Süs Bitkiciliği Fuarının gerçekleşmesi için yoğun çaba harcayacağız. Arifiye’m Aplikasyonu adlı projemiz, yerelde katılımcı demokrasi için tüm ülkeye örnek olacak. Her Arifiyelinin cep telefonunda kullanabileceği bu aplikasyonla belediyenin size bir tık kadar yakın olduğunu ve dile getirdiğiniz sorunların çözümünün nasıl gerçekleştiğini görebileceksiniz. Mesela yolda gördüğünüz bir çukur ya da çöp yığınının Arifiye’m Aplikasyonu ile fotoğrafını çektiğinizde hemen sisteme düşecek ve en geç 24 saat içinde ilgili sorun çözülecek.

Her sorun tüm Arifiyelilerin takibinde olacak. Elektrik kesintilerinin önüne geçmek için ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği sağlanması yönünde gerekli hukuki adımlar atılıp siyasi mücadele verilecek. Belediye imkanları ve yetkisi dahilinde gerekli yatırımlar bir an evvel yapılacak. Yine de olası elektrik ve su kesintisi durumunda Arifiye’m Aplikasyonu ile hem arıza öncesi hem de arıza sırasında bilgilendirme yapılacak.

Binalarda uygulayacağımız karekod uygulamasıyla Arifiye’m Aplikasyonu sayesinde, tıpkı motorlu taşıtlarda uygulanan tramer sistemi gibi, satın alacağınız ya da kiralayacağınız gayrimenkulün zemin etüt raporundan, ruhsatına ve gerçekleşmiş tadilatlara kadar yapıya ilişkin önemli bilgilere erişim sağlayabileceksiniz.

Her an deprem olabileceği bilincine dayanan ‘Belediye Afet Stoğu’ gibi politikalarımızla doğa olayı olan depremin afete dönüşmemesi için tüm gayreti sarf edeceğiz. Belediye polikliniği ile Arifiyelilerin göz ve diş muayene randevusu alma çilesini sona erdireceğiz, belediye kreşi ile başta çalışan annelerin 0-3 yaş çocuklarını ücretsiz bırakabileceği ve ev hanımlarının da sosyal hayata dahil olup bir nefes alabilmek için çocuklarını saatlik ve ücretsiz bırakabileceği imkânı sağlamış olacağız.

Okullarda çocuklarımıza sponsorlar ve belediye desteği ile ücretsiz içme suyu ve beslenme desteği vereceğiz. Açacağımız Bilim Evi’nin bünyesinde istihdam edeceğimiz branş öğretmenleri eşliğinde, her kademeden öğrencilerin ayrı çalışabileceği etüt salonları, kütüphane ve Arifiye Müzesi olacak. Belediyemiz bünyesinde istihdam edeceğimiz pedagog ve psikologlar aracılığıyla, çocuklar ve evli çiftler başta olmak üzere ücretsiz terapi hizmetleri verilerek aile bütünlüğünün sağlanmasına katkıda bulunacağız.

Kurulmasında ve yürütülmesinde belediyenin her türlü organizasyon desteği vereceği hanımeli kooperatifi ile Arifiyeli kadınlar aile ekonomisine katkıda bulunacak. Belediyemiz, sağlık kuruluşlarıyla sürekli iletişim halinde olacak, annelik sürecinde ve sonrasında Arifiyeli kadınlara psikolojik destek, anne/bebek kiti gibi yardımlarda bulunacak! Unutmayın, mutlu kadın mutlu ailedir! Yine kuracağımız istihdam ve kariyer bürosunda; kadınlara ve engelli bireylere öncelik sağlanmakla birlikte Arifiyeli gençlerin iş arama sürecine dahil olup aynı zamanda kariyer yönetimi konusunda da destek sağlayacağız. Yaşlılarımız ve emeklilerimiz için çıkaracağımız çınar kart ile belediye olarak yapacağımız tesislerde onlara özel fiyat politikası uygulanacak. Yapılacak sosyal yardımlarda ‘bir elin verdiğini diğer el görmeyecek.’ anlayışını getireceğiz. Sanat sokağı ve sanat atölyelerimiz sadece Arifiye’nin değil Sakarya’nın sanat merkezi olacak. Yapacağımız kültür ve dinlenme tesisi, artık Arifiyelilerin sosyalleşme ya da alışveriş için başka ilçelere gitmek zorunda kalmasına son verecek. Arifiyeli gençlere yeni istihdam alanı sağlayacak. Engelsiz Arifiye projemizde görevlendireceğimiz bir belediye personelimizin tek işi her bir engelli bireyimizin kişisel ihtiyaçlarını tek tek takip etmek ve onlarla ilgilenmek olacak. Hiçbir engelli vatandaşımız evime yakın markete, durağa gidemiyorum ya da toplu taşıma kullanamıyorum demeyecek. Arifiye’de toplu taşımanın toplu eziyet olmasına son vereceğiz. Arifiye içi hat ve Arifiye dışı hat olmak üzere iki farklı güzergâh olacak. Arifiye’m Aplikasyonu ile online bir şekilde belediye otobüsünün kaç dakika sonra durakta olacağını görüp ona göre evden çıkacaksınız. Sürece hat sahipleri ve şoförler de dahil edilecek! Hepimizin şikayetçi olduğu ucube altgeçidin geçilebilir olması için devlet demiryolları başta olmak üzere ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla gerekli iş birliğinin yapılması yönünde hukuki adımları atıp, siyasi mücadele vereceğiz. İnternete erişimin zaruri bir ihtiyaç olduğunun farkındayız.  Her mahallede, ücretsiz kablosuz internet noktaları oluşturacağız. Sosyal ve kültürel politikalarımız ile yapacağımız yatırımlarla Arifiye’de yaşayanlara gıpta ile bakılmasını sağlayacağız. Arifiye’ye deva 30 proje ile deva belediyeciliği evrensel standartları yerelde Arifiyelilerle tanıştıracak!

Yapacaklarımız bunlar, peki ya yapmayacaklarımız?

Belediye kaynak ve imkanlarını, herhangi bir siyasi parti veya siyasi propagandaya tahsis etmeyeceğiz! Belediyenin hizmetlerini duyururken kendi reklamımızı yapmayacağız! İlçemizin her yerinde başkanın fotoğraflarını görmek zorunda kalmayacaksınız! Dürüst, adil ve şeffaf yönetim anlayışı dışına çıkmayacağız! Kronikleşen rant belediyeciliğine dur diyecek, “Önce İnsan İlkesi” ile hareket edeceğiz! Biliyoruz ki adaletin olmadığı yerde sefalet olur! Biz iddialıyız! İddiamızın sebebi devlet imkanları değil!

İddiamızın sebebi sınırsız finansal kaynaklar değil! İddiamızın sebebi akraba ya da hemşehri sayısı da değil! Biz projelerimizle iddialıyız! Biz dürüst ve ehil kadrolarımızla iddialıyız! Sizin desteklerinizle iddialıyız! Sizin Arifiye’yi sevdiğinizi bildiğimiz için iddialıyız!

Ve bunları bütün iyi niyetim ve samimiyetimle söylediğim için, sizin iyi niyetime ve liyakatime güvendiğinizi bildiğim için, bir belediyenin, hayat standardınızı nasıl yükselteceğini görmek istediğiniz için, ben, Arifiye Belediye Başkan Adayı Av. Selen Özyıldırım olarak; Arifiye’nin bu seçimde tüm ezberleri bozacağı, tercihini deva belediyeciliğinden yana kullanacağı ve Ak Partiye sarı kart gösterip gerekli uyarıyı yapacağı konusunda iddialı ve inançlıyım!

Tüm bu iddia ve projelerimin arkasında duracağıma, düşünüp tutalım diye bize verilen öğütleri bir an olsun aklımdan çıkarmayacağıma söz veriyorum. Kadın sözü!” ifadelerini kullandı.

Son Haberler