Çarşamba, Mayıs 18, 2022

‘Sigorta Sektörü Mağdur Ediliyor’

- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 16. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Oktay Topçu Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda sektörel sorunlarını, görüş ve önerilerini dile getirdi.

SATSO 16. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Oktay Topçu, temsil ettiği sigorta sektörünün son yıllarda çıkan yönetmelikler ile zora girdiğine dikkat çekti. Topçu konuşmasında, “Sigorta acentelerinin sorunları maalesef bitmiyor. 2007 yılında güncellenen 5684 no’lu sigortacılık kanunu ile sektörümüzün işleyişi ve faaliyetleri bir düzene sokulmuştu. Ancak son 6-7 yıl içerisinde sistemin didiklenmeyen yeri kalmadı. Kanunda yapılan her yeni düzenleme ile acentelerin faaliyetleri günden güne zorlaştırılmaktadır. 9 Mayıs 2020 gecesi bir yönetmelik yayınlandı. Sigorta acentesi başka hiçbir iş yapamazken bu yönetmelikte asıl işi sigortacılık olmayan, ticaret yapan işletmelerin sigortacılık yapabileceği yetkisi verildi. Bu yönetmelikte maalesef mevcut acentelere fayda sağlayacak bir madde yok. Bu konuda gerekli kuruluşlardan destek bekliyoruz.” dedi.

Son Haberler

Serdivan’da Erol Sayan Besteleri İcra Edilecek

Serdivan Belediyesi Fikir Sanat Akademisi’nin düzenlediği “Sanata Hayat Verenler” programında, Türk musikisinin önemli isimlerinden Erol Sayan’ın sanat hayatı konuşulacak. Kültür...