Soykan: Gönlümüzdeki Akyazı için çok çalışacağız

Şubat ayı meclis toplantısı öncesinde meclis üyeleri, muhtarlar ve oda başkanlarına 5 yıllık çalışmalar ile ilgili bir sunum yapan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ ‘Alnımızdaki Akyazı’ olarak tanımladığımız ve Akyazı için yapılmayanları yaptığımız 5 yılın ardından şimdi ilçemizi daha da geliştirecek projelerimizle ‘Gönlümüzdeki Akyazı’ hazırız ve çok çalışacağız” dedi.

Akyazı Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis toplantısı öncesinde Belediye Başkanı Bilal Soykan, meclis üyeleri, muhtarlar ve oda başkanlarına 5 yıllık faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem ve MHP İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu’nun da katıldığı toplantıda ‘Alnımızdaki Akyazı’ sloganı ile 2019 yılından bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Soykan, “ Akyazı’da yapılmayanların yapıldığı, hizmetle dolu 5 yılı geride bıraktık” şeklinde konuştu.

2019’da Akyazılılara verdikleri sözleri birer birer yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Soykan, “ Hayal satmadık hep gerçekleri konuştuk. Göreve geldiğimiz günden beri Akyazı için durmadan yorulmadan çalıştık. Güncel maliyeti 400 milyon lira olan Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksini, Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsasını, 4 Yıllık SUBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesini, Sokak Hayvanları Bakımevini, SUBÜ Ek Hizmet Binasını ve İlçe Terminali’ni ilçemize kazandırdık. Akyazı’nın bir terminali bile yok söylemini tarihe gömdük. İlçemizin merkezimizi Çarşı İçi Güzelleştirme Projesi 1. Etabı ile yeni görünümüne kavuşturduk” dedi.

350 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Soykan, “ 200 kilometrenin üzerindeki bu çalışmalarımızın güncel maliyeti 700 milyon lira. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemizin yüksek kesimdeki mahallelerimizde 200 bin ton yani yaklaşık 70 kilometre beton yol çalışması gerçekleştirdik. 16 mahallemizi doğalgaz ile buluşturduk, 41 adet çocuk parkı yaptık” diye konuştu. Belediye Başkanı Bilal Soykan, bu çalışmaların yanı sıra ilçede birçok faaliyet ve çalışmayı gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Başkan Soykan, “ Belediye bütçemizi de yaklaşık 10 kat artırdığımız bu dönemi alnımızın akı ile tamamladık” dedi.

‘Gönlümüzdeki Akyazı’ sloganı ile devam eden ve planlanan çalışmaları da anlatan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Karacasu Deresi ıslah çalışması, Yahyalı Bağlantı Yolu Projesi ve Acelle Yaylası Bungalov Projesi gibi devam eden çalışmalarımızın yanı sıra 200 dönümlük Millet Bahçesi, Belediye Hizmet Binası Projesi, Gıda OSB Projesi, Çarşı İçi Güzelleştirme Projesi 2,3 ve 4. Etapları, Katlı Otopark Projesi ile alt katı otopark olacak İlçe Meydanı Projemizi de ilçemize kazandıracağız. Ne söz verdiysek yerine getirdiğimiz gibi Gönlümüzdeki Akyazı için bu çalışmalarımızı da hayata geçireceğimizin sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı Bilal Soykan sunumunun ardından 74 Mahalle Muhtarına ve Oda Başkanlarına hizmet süresindeki desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Plaket töreni sonrasında ise meclis gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. 

Son Haberler