Pazartesi, Ekim 3, 2022

SUBÜ Türk dünyası ile iş birliklerini genişletiyor

- REKLAM -

SUBÜ; Kazak Ulusal Tarım Araştırma Üniversitesi, Türkiye Manas Üniversitesi ve Kırgız Teknik Üniversitesi ile Uluslararası Akademik İş Birliği Anlaşması ve Mevlana Protokolü imzaladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından Kırgızistan’ın Türkiye Manas Üniversitesi ile Kırgız Teknik Üniversitesi ve Kazakistan’ın Kazak Ulusal Tarım Araştırma Üniversitesi’ne uluslararası akademik iş birliğini artırmak amacıyla ziyarette bulundu. Gelecekteki iş birliği imkânlarının değerlendirildiği ziyaretlerle ayrıca karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı da gerçekleştirildi. Yapılan görüşmeler sonucunda üniversiteler arasında Uluslararası Akademik İş Birliği Anlaşması ve Mevlana Değişim Programı çerçevesinde Mevlana Protokolü imzalandı. SUBÜ heyetinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Prof. Dr. Naci Çağlar ile Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SADEM) Müdürü Doç. Dr. Serhat Küçük yer aldı.

- REKLAM -

Son Haberler

Kültür sanat sezonu Göksel Baktagir dinletisiyle başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni sezon kültür sanat etkinlikleri kanun virtüözü Göksel Baktagir ve Murat Süngü ile Bülent Elmas’ın katılacağı...