SYKD’den Adapazarı’nın Kurtuluşu’nun 100. Yılına Özel Etkinlik

Sakarya Yerel Kültür Derneği, Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi iş birliğinde şenlik havasında bir etkinlik düzenleyecek.

21 Haziran Pazartesi günü şehir merkezinde saat 17.30’da mehteran eşliğinde kurtuluş yürüyüşü gerçekleştirilecek. Temsili selanın okunacağı etkinlikler sırasında Orhan Cami önünde tüm şehitlerimiz için lokma dağıtımı yapılacak. SYKD tarafından 100. Yıl anısına dernek kurucu üyesi Fahri Tuna’nın kaleme aldığı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının destekleri ile bastırılan “Dinlediğim Halit Molla” isimli kitap vatandaşlara dağıtılacak.

Etkinliklerle ilgili bilgi veren SYKD Başkanı Necmettin Kırık, “Sakarya Yerel Kültür Derneğimizin en önemli görevlerinden olduğuna inandığımız Gönlümüzün Başkenti Sakarya’mızın kültürü ve tarihinin kayıt altına alınması gelecek nesillere aktarılması çalışmaları kapsamında Adapazarı’mızın Kurtuluşunun 100. Yılı Anısına Kurtuluş Savaşı Kahramanı Halit Molla’nın hayatı ve anılarının yer aldığı, SYKD Kurucu Üyemiz Yazar Fahri Tuna tarafından yazılan “Dinlediğim Halit Molla” adlı kitabın basımını tamamladık. 5000 adet basılan kitabı 21 Haziran Pazartesi Günü Orhan Cami önünde Sakaryalı hemşerilerimizle buluşturacağız. Sakarya Yerel Kültür Derneği’mizin yapmış olduğu birçok çalışmada olduğu gibi bu güzel eserin basılmasında da bizlere destek veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Akgün Altuğ’a teşekkür ediyoruz. Sakarya’mızla ilgili yapmak istediğimiz çalışmalarda her zaman yanımızda olan Sakarya tarihi ve kültürü konusunda engin bilgiye sahip güzel insan kurucu üyemiz Fahri Tuna abimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Bu eserin tarihimize kazandırılmasında emek veren Yönetim Kurulu üyelerimize, çalışma arkadaşlarımıza, dernek üyelerimize teşekkür ediyor yapılan çalışmaların verilen emeklerin Sakarya’mıza faydalar sağlamasını diliyoruz.” dedi.

Son Haberler