Perşembe, Şubat 2, 2023

Taraklı Termal’de tapu teslimleri için süreç başladı

- R E K L A M -
Taraklı Termal Tesisleri’nde 14 bin devremülk sahibi tapularına kavuşuyor.
 
Sakarya’nın Taraklı ilçesinde yapılan Taraklı Termal tesislerinde tapu teslimleri uzun süredir devremülk sahipleri tarafından beklenmekteydi. Projenin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ve tapuların bir an önce teslim edilebilmesi amacıyla proje yönetim kurulu oluşturuldu. Proje yönetim kurulu tapu teslimleri için süreci başlattı. Konu ile ilgili devremülk sahiplerinin adreslerine bilgilendirme mektupları gönderildi. Ayrıca Taraklı Termal kurumsal web sitesinde de kamuoyu ile paylaşıldı.
 
68 MİLYONLUK DEV YATIRIM
Konu ile ilgili olarak Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Tunç, yaptığı açıklamada şu ana kadar Taraklı Termal projesine 68 milyon dolar değerinde yatırım yapıldığını belirterek, şunları söyledi: “Tapu Teslim Projesi kapsamında 14 bin devremülk sahibinin tapularını bir an önce teslim alıp, devremülkleri üzerinde inisiyatif sahibi olarak hak ve kazanımlarını garanti altına almalarını istiyoruz.”
 

DEVREMÜLKLER DEĞER KAZANACAK
Uzun süredir merakla beklenen tapu teslim süreci işlemlerinin başlaması ile Türkiye’nin en büyük termal projelerinden olan Taraklı Termal‘de devremülk değerlerinin yüzde 40-60 oranında artacağı öngörülüyor. Bölge ekonomisine önemli katma değer sağlayan Taraklı Termal’de hali hazırda günlük 1.500-2.000 kişi konaklama yaparak tesis imkanlarından faydalanabiliyor.
- R E K L A M -

Son Haberler