Salı, Temmuz 5, 2022

Taşınırken Mobilyalarınızın Demontajı Nasıl Yapılmalıdır?

- REKLAM -

Yeni bir yere taşınmaya karar verdiyseniz fazla sayıdaki eşyaları nasıl taşıyabileceğinize ve taşımaya hazır hale getirebileceğinize karar vermeniz zorlayıcı olabilir. Eşyalarınızın zarar almaması ve herhangi bir mobilyanın kullanılamayacak hale gelmemesi adına bütün mobilyaların farklı şekillerde gereksinimlerinin karşılanarak taşınması bu noktada oldukça önemlidir.

Nakliyat işleminde mobilyaların güvenilir şekilde taşınabilmesi için demontaj işleminin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Demontajlanacak parçalar ufak parçalar haline geldiğinden dolayı taşınabilecek hale gelir. Büyük boyutlardaki birden fazla parçası olan eşyalar, dışa doğru açılan veya açılabilme özelliği olan kapaklı mobilyaların tamamlayıcı parçalarının birbirinden ayrılması önemlidir. Böylelikle eşyaların parça parça daha pratik şekilde taşınabilmesine destek verilir.

Dolap, kütüphane, gümüşlük, karyola ve ranza gibi büyük boyutlarda olabilecek mobilyaların özel parçalarının birbirinden ayrılması işlemi atlanmamalıdır. Mekanınızı taşıma sırasında demontaj işlemi sizlere kolay gözükebilir fakat işe başladığınız zaman özellikle ahşap veya cam olan parçaların zarar görebileceğini fark edebilirsiniz. Demontaj işlemi bu noktada sizler için maliyetli bir hal alabilir.

Demontaj için Evden Eve Nakliyat Firması Gerekli mi?

Bu tür durumların önüne geçebilmek adına profesyonel evden eve nakliyat firmalarından destek alınabilir. Böylelikle maliyet konusunda da avantajlı duruma geçilebilir. Aklınıza gelebilecek farklı boyutlardaki mobilyalar konusunda alabileceğiniz desteğin uzmanlık ve titizlik gerektirdiğini de unutmamalısınız. Bütün mobilyaların ayakları, kapakları, cam bölmeleri, rafları ve kapak kısımlarının ana gövdelerden profesyonel ekipler tarafından ayrılması gerekebilir.

Evden eve nakliyat işlemi sırasında büyük boyutlu mobilyaların eklem kısımları, vida ve menteşe bölümlerinin raf alanlarından özel olarak ayrıştırılması gerekir. Ayrılan parçalar daha sonra tekrar monte edilmesi de önemli bir detaydır. Tüm bunlar taşınma stresi içerisinde sizlere ek yük oluşturabilir.

Rahat Taşın firmasının hizmetlerini inceleyerek taşınma sürecinde daha pratik bir şekilde hareket etmeyi deneyebilirsiniz. Rahat Taşın üzerinden sabit fiyat hesaplatma işlemini yapabilir ve bütçenizle uyumlu bir şekilde ihtiyaçlarınızın profesyonel olarak karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Süreç ile alakalı ihtiyaç duyabileceğiniz farklı ayrıntılarda destek veren firma sayesinde eşyalarınızın güvenilir şekilde taşınmasını mümkün hale getirebilirsiniz.  

Son Haberler