TED Koleji Sakarya’da Yeni Öğretim Yılı Coşkusu

TED Sakarya Koleji’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla açılış programı düzenledi. Düzenlenen program ile yüz yüze eğitim de resmen başlamış oldu.

DERS ZİLİ ÇALDI

Küresel Covid-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime verilen aranın ardından yurt genelinde 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı bugün resmen başladı. Yeni eğitim yılı dolayısıyla TED Sakarya Kolejşnde yapılan törenle öğrenciler ders başı yaptı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan TED Sakarya Koleji Okul Müdürü Yelda Özel, yeni dönemin tüm öğrenciler için hayırlı olmasını temenni ederek, “Çağdaşlık yolunda özgür, laik ve aydın bireyler yetiştiren TED Okulları ulusal ve evrensel değerli sahiplenen, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, sorgulayan, eleştiren ve farklılıkları kucaklayan eğitim anlayışıyla, dönüşüme ayak uydurarak değil, öncülük ederek yoluna devam etmektedir. Güçlü köklerimiz, çağdaş ilke ve değerlerimizle, birbirimize olan bağlılığımızla, bugünkü heyecan ve coşkumuzu devam ettireceğimiz, sağlıklı ve mutlu bir eğitim öğretim yılı olmasını diliyorum” dedi.

TÖREN COŞKUSU

10.sınıf öğrencisi Mert Küçük, Gençliğin Ata’ya Cevabını kürsüden seslendirirken TED Sakarya Koleji Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmeni  ve ayni zamanda TED Üniversitesi mezunu olan Ekin Naz Fidan konuşmasında, “Öğrencisi olduğum  kurumun öğretmeni olarak karşınızda olmaktan  onur duyuyorum” diye konuştu. Tüm öğretmenlerin hep bir ağızdan öğretmen marşını okuduğu programda öğrenci konuşmasını ise 6. Sınıf Öğrencisi Bilal Efe Cankurt ile İngilizce ve 10. Sınıf Öğrencisi Zeynep Rana Yavuz yaptı. Ana sınıfı ile 1.sınıf öğrencilerinin müzik performansı ise büyük beğeni aldı.

 

Son Haberler