‘Teknoloji Yatırımlarıyla Serdivan Cepte Söz Vatandaşta Olacak’

SAKARYA / Serdivan – Dijital çağ olarak nitelendirilen günümüzde belediye başkanlığına talip olan adaylar da çağın gereksinimlerine uygun projelerle vatandaşların karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde projelerini tanıtan Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik de dijital alanda yapacakları uygulamaların detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Günümüzün vazgeçilmez iki unsurundan birisinin cep telefonu diğerinin ise internet olduğunu ifade eden Osman Çelik, “Biz de bunun farkında olarak iki farklı projeyle vatandaşlarımızı hizmetle buluşturuyoruz. Bu iki projemiz birbirini destekleyerek sahada kendiliğinden gelişecek ve yine kendi yönünü, ivmesini vatandaşlarımızla birlikte kendisi belirleyecek. Uygulama tabanında yapay zeka yer alacak” dedi.

 

EN KIYMETLİ HAZİNE ZAMAN

İlk olarak Serdivan Cepte Mobil Uygulaması’nın ayrıntılarını aktaran Osman Çelik, “Günümüzde zamanın çok kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz ve yaşayarak görüyoruz. Artık her şeyi cep telefonlarımız aracılığı ile süratle halledebiliyoruz. En kıymetli hazinemiz zaman. Bunun bilinciyle hareket ederek Serdivan Cepte Mobil Uygulamamızı planladık. Vatandaşlarımız her şeyi dijital ortamda kolaylıkla halledebilecek. Belediyemizin sunduğu her türlü hizmete hızlı ve konumdan bağımsız şekilde ulaşabilmesini sağlayacak akıllı mobil uygulamamız, bir çağrı merkezi gibi de kullanılabilecek. Vatandaşlarımız online olarak bilgi alabilecek ayrıca başvuru işlemlerini de yine sistem üzerinden herhangi bir aracıya gerek duymadan gerçekleştirebilecek” diye konuştu.

 

PROJE DEMOKRASİSİ

Uygulamanın temelinde katılımcılığın yer aldığını dile getiren AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Uygulama yeni fikirlere ne kadar açık olduğumuzun da göstergesi olacak. Vatandaşlarımız belediye hizmetlerinin çeşitlenmesi ve iyileştirilmesi noktasında bire bir katılım sağlayacak. Hizmetlerin daha etkin yürütülebilmesi için vatandaşlarımızın bir anlamda sesi ve karar verme merkezi olacak” dedi. Serdivan Cepte Mobil Uygulaması ile “Proje Demokrasisi” kavramını da hayata geçireceklerini dile getiren Çelik, “Söz de karar da vatandaşlarımızda olacak. Projelere verilecek isimlerden, içeriklerinde yer alacak fonksiyonlara kadar her aşamada karar verici halkımız, vatandaşlarımız olacek” ifadelerine yer verdi.

 

YAPAY ZEKADAN HER ALANDA YARARLANACAĞIZ

Uygulamanın sunacağı altyapı sayesinde, sorunların çözümünde günümüz teknolojisinden yararlanacaklarını belirten Osman Çelik, “Vatandaşlarımızın talep, öneri, ihbar ve şikayetleri yapay zekâ vasıtasıyla ilgili birimlere anında aktarılacak. Tüm aşamalarda yapay zekanın imkanlarını sonuna kadar kullanacağız. Her aşama şeffaf olacak. Tüm süreçleri 7/24 telefon üzerinden takip edebilecekler. Bu sayede, hem vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkili bir şekilde yanıt verebileceğiz hem de şeffaf bir yönetim anlayışıyla Serdivan’ı birlikte yöneteceğiz” dedi.

 

ÖĞRENCİLER BU TAM SİZE GÖRE

Serdivan Cepte Uygulaması’nı destekler nitelikte olan Açık Alan Wi-Fi Hizmetleri projesini de hayata geçireceklerini dile getiren Osman Çelik, “Serdivan’ımızda bulunan kamusal alanlarda vatandaşlarımıza, cep telefonundan SMS doğrulama yöntemi ile ücretsiz internet hizmeti sağlayacağız. Böylece vatandaşlarımız sadece ev ve işyerlerinde değil, açık alanlarda da ücretsiz internetle buluşacaklar. Diğer yandan mobil şarj ünitelerimizi de kullanıma sunacağız. En çok önemsediğimiz kesim olan öğrencilerimizi de düşündük. Onlara da internetten kesintisiz yararlanabilmeleri için ücretsiz internet paketleri hediye edeceğiz. Bu adımlarla, vatandaşlarımızın herhangi bir sınırlamaya ve kısıtlamaya takılmadan internete ve bilgiye ulaşımlarını kolaylaştırmayı ve teknolojiye eşit erişimi mümkün kılmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

 

 

Son Haberler