Türk Mutfağı Haftası etkinliklerle kutlandı

SUBÜ Sapanca Turizm MYO’da ‘Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında ‘Sektörle Buluşma’ etkinliği düzenlenerek öğrenciler iş dünyası ile buluşturuldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu’nda kültürel temelleri bin yıllara dayanan Türk mutfak mirasını tanıtmak amacıyla kutlanan ‘Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında ‘Sektörle Buluşma’ etkinliği düzenlendi. Öğrencilerin sektör temsilcileriyle bir araya geldiği etkinliğe Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, SUBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Prof. Dr. Ali Fuat Boz ve Prof. Dr. Oğuz Türkay, ilçe protokolü ve akademisyenler katıldı.

Etkinlik detayları

Protokol konuşmalarıyla başlayan etkinlik kapsamında NG Sapanca ve NG Enjoy, Elite World Grand Sapanca, Richmond Nua, Cabir Deluxe, Ramada Termal Sapanca, Radisson Blue Sakarya, Hotel Bonvie, İncipark Hotel, Köfteci İsmail, Harmony Green Village, Sommario Coffee Company, Fanes ve Koç Organizasyon işletmeleri stant açarak ikramlarla katkıda bulundu. İşletmelere katkıları için teşekkür belgesi takdim edilirken Sommario Coffee Company’den Oytun Burak Gökçen tarafından öğrencilere yönelik ‘Nitelikli Kahve Demleme Yöntemleri’ başlıklı bir eğitim ve uygulama atölyesi düzenlendi. Ayrıca etkinlik boyunca çeşitli oyunlar ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Son Haberler