Türkiye Kupası Eleme Yarışlarıyla Başladı

Sapanca Gölü Kırkpınar Kürek Parkurunda yapılan olan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları eleme müsabakalarıyla start aldı. 9 Ağustos 2020 Pazar gününe kadar devam edecek olan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışlarına 30’a yakın Kulüpten, 400’e yakın sporcunun katılıyor. 
Türkiye Kupasında Erkeklerde Küçükler, yıldızlar, Deniz küreği, U19 ve Gençler, kadınlarda küçükler,  yıldızlar, gençler, U19 Kadınlar ve masterlar kategorisinde başarı arıyor. İlk günkü eleme yarışlarında Adana Kürek ve Kano,  Altınboynuz Anadoluhisarı, Kürek Bayramoğlu Yelken, Fenerbahçe, Fethiye Belediye, Galatasaray, Hereke Nuh Çimento Kürek, İstanbul Kürek, İzmit Sümerspor Kürek, İznik Spor ,İznik Spor Kulübü, Kılavuzlu Su Sporları, Komodor Spor Kulübü ,Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sakarya Gençlik Merkezi, Sinop Gençlik Ve Spor, Sinop Gençlik ve Spor & Van, Edremit Gençlik ve Spor Karma, Şişecam Çayırova, Van Edremit Gençlik Spor, Van Edremit Gençlik ve Spor , Van Edremit Gençlik ve Spor ve Vira Denizciler Karma ve Vira Denizciler Kulüpleri Sapanca Gölü Kırkpınar Kürek Parkurunda suya inerek kupa için Kürek çektiler. 

Sakarya Kürek Takımı antrenörlerinden Salih Yıldırım ; “3 gün sürecek olan yarışlarda İl olarak 17 sporcu ile başarı arıyoruz. “ dedi.  Sapanca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uçar ; Pandemi döneminde yapılan İlk Ulusal organizasyon olması nedeniyle Türkiye Kupası Gençler Kürek Yarışlarına ilgi beklediğimizden fazla oldu. Kupa Yarışları öncesinde parkurumuzu ve vatandaşlarımızın yer aldığı bölümleri dezenfekte ettik. Sağlık, Güvenlik ve Temizlik önlemlerini alarak yarışları başlattık.  9 Ağustosa kadar sürecek olan yarışlara katılan tüm ekiplere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Son Haberler