“Ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz”

Ümitler Judo Şampiyonası’nın açılış seremonisinde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizde ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyor, sporun tüm branşlarına destekler sunuyoruz. Organizasyonda mücadele eden tüm sporcularımıza başarılar diliyor, minderde üstün gayret gösteren kardeşlerimi kutluyorum” dedi.  Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ise ev sahipliği dolayısıyla Başkan Yüce’ye teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Spor Toto Ümitler Judo Şampiyonası’nın açılış seremonisi gerçekleştirildi. Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Türkiye Judo Federasyonu Onur Kurulu Başkanı Taci Özerler SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, spor insanları, sporseverler ve sporcular takip etti.

Katılımın en yoğun olduğu organizasyon

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, “Türk judosunun geleceği olan bu güzel organizasyonda 62 ilimizden 906 sporcumuz mücadele ediliyor. Son zamanlarda gerçekleştirdiğimiz en kalabalık organizasyon oldu. 2028 ve 2032 yıllarında olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek kardeşlerime bu organizasyonda başarılar diliyorum. Ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

62 ilden 906 sporcu altın madalya mücadelesi veriyor

Son zamanlarda ulusal ve uluslararası organizasyonlarla dikkatleri üzerine çeken Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası da nefesleri kesiyor. Kıyasıya rekabetin yaşandığı organizasyonda 62 ilden 405’i kız 501’i erkek olmak üzere yaşları 15 ile 17 arasında değişen toplam 906 sporcu altın madalya için ter döküyor. 6 Şubat Pazar günü sona erecek şampiyonada judokalar tatamide altın madalya için mücadele ediyor.

Sporun her branşının gelişimi için çaba gösteriyoruz

Açılış seremonisinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’da ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizdeki tüm spor faaliyetlerini destekliyoruz. Su sporları, dağcılık, bisiklet, salon sporları, saha sporları, havacılık. Aklınıza gelebilecek tüm spor dallarında sporcularımızın ve antrenörlerimizin yanındayız. Şehrimizde sporun her branşının gelişmesi için çaba gösteriyoruz.”

 

 

Bisiklette dünya markası olduk

Başkan Ekrem Yüce, “Bisiklet sporunda dünyanın en önemli 13 kentinden biri olduk. Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde dünyanın en önemli bisiklet yarışlarına ev sahipliği yaptık. Yine bu yıl da uluslararası büyük bir organizasyonu gerçekleştireceğiz. Bisiklet sporuna verdiğimiz emeklerin karşılığına alıyoruz. Geçtiğimiz hafta Dubai’de 24 takım ve 120 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Bisiklet Turunda Büyükşehir Belediyemiz sporcuları büyük bir başarıya imza attı. Onur Balkan kardeşimiz birinci olarak altın madalya, Batuhan Özgür kardeşimiz ise ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Bu başarı hepimizin, bu başarı Sakarya’mızındır” diye konuştu.

 

Sporun her branşına özel önem veriyoruz

“Şehrimizde sporun gelişmesi için, günlük hayatın bir parçası olması için bisiklet yolları inşa ediyor, SAKBİS gibi uygulamalarla bisiklet kullanımı yaygınlaştırıyor, dünya şampiyonaları düzenliyor, uluslararası bisiklet güzergâhlarının belirlenmesinde görev alıyor ve bu güzergâhların mümkün oldukça şehrimizden geçmesine gayret ediyoruz. Gençler için çalışan ve sporla ilgili ya da ilgisiz tüm vakıfları, dernekleri Ayçiçeği Bisiklet Vadisi, Ekrem Karaberberoğlu, Macera Park gibi tesislerimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

24 branşta 2 bin 627 sporcu

“Yıl içerisinde devam eden spor faaliyetleri dışında yaz spor okullarıyla da kurslar ve müsabakalar düzenliyoruz. Şehrimizin hemen hemen tamamına inşa ettiğimiz spor alanlarıyla hemşerilerimizin sağlıklarını korumalarını ve spor yapmalarını teşvik ediyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak 24 branşta 2 bin 627 sporcu ve 37 antrenörümüzle faaliyet gösteriyoruz.  Bir kez daha belirtmek isterim ki Sakarya Büyükşehir Belediyesi her zaman sporun ve sporcunun yanındadır. Müsabakalarda mücadele edecek olan tüm sporcularımıza bir kez daha başarılar diliyorum.”

 

Başkan Yüce madalyaları takdim etti

Açılış seremonisinin ardından Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, organizasyona sundukları katkı ve ev sahipliği dolayısıyla Başkan Ekrem Yüce’ye plaket takdim etti. Başkan Yüce, 60 kilogramda dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti. Açılış töreninin ardından kadınlar 52, 57, 63 kilogram, erkeklerde ise 66,73 kilogram final karşılaşmaları yapıldı.

 

 

 

Son Haberler